Kamil Krauz Arcymistrzem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej!

fot. archiwum Kamil Krauz fot. archiwum Kamil Krauz

Kamil Krauz i Konrad Kozdrański reprezentujący województwo podkarpackie zwyciężyli w swoich kategoriach Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej, który odbył się w Świdwinie w województwie zachodniopomorskim. Kamila można tytułować Arcymistrzem, ponieważ jest pierwszym Polakiem, który jako jedyny w historii Turnieju zdobył Mistrzostwo Polski we wszystkich kategoriach wiekowych (2014, 2017, 2018).

W dniach 1-3 czerwca 2018 roku w Świdwinie w woj. zachodniopomorskim odbył się finał 41. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W tym roku województwo podkarpackie reprezentowali w swoich kategoriach:
- Dawid Antosz z Krowicy Samej w powiecie lubaczowskim
- Konrad Kozdrański z Pogwizdowa Starego w powiecie rzeszowskim
- Kamila Ziara z Majdanu Zbytniowskiego w powiecie stalowowolskim
- Przemysław Sosna z Kalnicy w powiecie leskim
- Kamil Krauz z Jabłonicy Polskiej w powiecie brzozowskim (uczeń I LO "Kopernik" w Krośnie)
- Rafał Kleszcz z Borowej w powiecie dębickim

Zmagania uczestników odbywały się w ciągu dwóch dni i podzielone były na kilka etapów. Test wiedzy pożarniczej, ćwiczenia praktyczne np. rozwinięcie linii gaśniczych, zadanie z zakresu ratownictwa medycznego czy odgadnięcie armatury pożarniczej oraz egzamin ustny m.in. takie zadania mieli do wykonania uczestnicy.

Do ścisłego finału zakwalifikowali się:
- w kategorii Szkół Podstawowych: Konrad Kozdrański i Dawid Antosz
- w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych: Kamil Krauz

Ostatecznie Konrad Kozdrański zdobył największą ilość punktów i został Mistrzem Polski, Dawid Antosz zajął wysokie 4. miejsce. Przemysław Sosna zajął również wysokie, bo 6. miejsce w kategorii Gimnazjów.

Natomiast w kategorii wiekowo najstarszej zwycięzcą został Kamil Krauz uzyskując maksymalną ilość punktów z zadań praktycznych oraz z egzaminu ustnego. 

W historii Turnieju Kamil zdobywał Mistrzostwo Polski już dwukrotnie. W 2014 roku w kategorii Szkół Podstawowych, w 2017 roku Gimnazjów, a w tym roku Szkół Ponadgimnazjalnych. Takiego wyczynu jeszcze nikt wcześniej w historii turnieju nie dokonał. Nieoficjalnie Kamila można tytułować Arcymistrzem Pożarnictwa.

Kamil pochodzi z Jabłonicy Polskiej (pow. brzozowski), gdzie jest druhem w tamtejszej jednostce OSP. Na co dzień uczy się w klasie pierwszej I LO w Krośnie. Jednostka OSP Jabłonica Polska oraz szkoła Kamila mogą być dumne z Kamila. Gratulujemy Kamilowi i jego nauczycielom niesamowitego sukcesu!

Gratulacje składamy również Konradowi Kozdrańskiemu oraz wszystkim uczestnikom i wierzymy, że pójdą w ślady Arcymistrza. Gratulujemy również dh Józefowi Tuckiemu, który opiekował się finalistami z ramienia Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie.

red. fot. archiwum Kamil Krauz

 

Partnerzy portalu: