ODRZYKOŃ: Młodzi strażacy z całego województwa rywalizowali w zawodach MDP

fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

35 drużyn rywalizowało w niedzielę (24.06), w Odrzykoniu podczas X Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Na stadionie Zamczyska Odrzykoń odbyły się po raz dziesiąty zawody sportowo-pożarnicze dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, gdzie zmierzyli się zwycięzcy zawodów powiatowych. Podczas trzech konkurencji tj. ćwiczenia bojowego, sztafety pożarniczej oraz musztry wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach: MDP dziewcząt i MDP chłopców. 

Do Odrzykonia na zawody przyjechali również przedstawiciele najwyższych władz OSP z wiceprezesem Zarządu Głównego ZOSP RP dh Januszem Koniecznym na czele. Na stadionie zamczyska pojawili się również przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego bryg. Daniel Dryniak oraz wielu Komendantów Miejskich i Powiatowych, Prezesi Powiatowi OSP z terenu naszego województwa. 

Dowódzą uroczystości był dh Krzysztof Szczęsny (Naczelnik Wydziału Kwatermistrzowsko-Technicznego KM PSP Krosno), przewodniczącym komisji sędziowskiej zawodów był mł. bryg. Mariusz Kluz, a gospodarzem zawodów dh Sławomir Stefański - Wójt Gminy Wojaszówka. 

Na uwagę, zasługuje fakt, że drużyna MDP dziewcząt z OSP Wojaszówka wykonała najlepiej w województwie musztrę strażacką uzyskując najwyższą liczbę punktów.

Po kilkugodzinnej, wyrównanej walce komisja ogłosiła zwycięzów zawodów w 2018 roku:

Kategoria MDP chłopców:
MDP CHLOPCY ZW

Kategoria MDP dziewcząt:
MDP DZIEWCZETA ZW

red. fot. Radosław Sowiński

Galeria