OSP RYMANÓW: Jelcz 442 lśni po remoncie

fot. Rafał Zarzyczny - Krosno112.pl fot. Rafał Zarzyczny - Krosno112.pl

Kilkadziesiąt dni trwał generalny remont Jelcza 442 z OSP KSRG Rymanów. Efekt zaskoczył wszystkich - samochód prezentuje się GENIALNIE. Pojazd otrzymał drugie życie, po tym jak został przekazany w 2013 roku z KM PSP w Krośnie do rymanowskiej jednostki OSP. Od tamtego czasu dzielnie służył pomocą mieszkańcom Gminy Rymanów oraz powiatu krośnieńskiego.

By mógł służyć dalej, podjęto decyzję o generalnym remoncie. Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy wyprodukowany w 1999 roku trafił do firmy Bonex, która podjęła się remontu prawie dwudziestoletniego pojazdu.

Po kilkudziesięciu dniach samochód wrócił do rymanowskiej bazy we wtorek, 31 lipca 2018 roku. W Bonexie prócz położenia powłoki lakerniczej do pojazdu zamontowano wyciągarkę, światła ledowe, falę świetlną, nowe oświetlenie pola pracy, zainstalowano wysuwany pneumatycznie i sterowany maszt oraz zamontowano kamerkę cofania. Usunięto ogniska korozji, wymieniono poszycie zabudowy, szczelnie zabudowane zostały dolne podesty. Oprócz tego zregenerowane zostały hamulce oraz zawieszenie.

red. Marcin Mikosz, fot. Rafał Zarzyczny