.

"Strażacka" nowa władza w Gminie Krościenko Wyżne

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Mateusz Liput został nowym wójtem Gminy Krościenko Wyżne, a Krzysztof Podkul Przewodniczącym Rady Gminy. Dotychczasowy wójt Jan Omachel został zastępcą nowego włodarza Gminy.

W poniedziałek 19 listopada 2018r. rozpoczęła się nowa kadencja Wójta i Rady Gminy Krościenko Wyżne. Nowym wójtem został dotychczasowy funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie i Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krościenku Wyżnym druh Mateusz Liput

W swoich pierwszych słowach po ślubowaniu nowy Wójt Mateusz Liput zwrócił się do radnych z prośbą, cytując generała Andersa "Odrzućmy wszystko co nas dzieli i bierzmy wszystko co nas łączy".

Natomiast na kolejną kadencję jako radny Gminy został wybrany Komendant Gminny OSP i Prezes OSP Pustyny druh Krzysztof Podkul. Podczas I Sesji Rady Gminy Krościenko Wyżne, dwunastu na czternastu radnych wybrało Krzysztofa Podkula Przewodniczącym Rady. 

Gmina Krościenko Wyżne jest bardzo pozytywnie kojarzona na zewnątrz, a to za sprawą dotychczasowego wójta Jana Omachla, który w nowej kadencji samorządu gminnego będzie pełnił funkcję zastępcy wójta. 

Wiadomo, nie od dzisiaj, że Gmina Krościenko Wyżne ma dwie bradzo prężne i świetnie zorganizowane jednostki włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego: OSP Krościenko Wyżne i OSP Pustyny

red. fot. Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu: