.

W pełnym ubraniu strażackim pokonał 650 schodów Kopalni Soli w Wieliczce

fot. Adrian Socha fot. Adrian Socha

Zawodnicy w trzyosobowych zespołach mieli za zadanie pokonanie 650 schodów i 110 metrów przewyższenia terenu, a to wszystko w pełnym umundurowaniu specjalnym oraz z użyciem sprzętu ochrony dróg oddechowych i to w wyjątkowym miejscu jakim jest Kopalnia Soli w Wieliczce. Drużyna Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie w skład, której wszedł pochodzący z Łęk Strzyżowskich Lucjan Rec wygrała zaciętą rywalizację.

W sobotę, 8 grudnia w X Barbórkowym Turnieju Strażaków i Ratowników, wzięło udział 91 zespołów składających się z trzech zawodników. 

Zawodnicy w trzyosobowych zespołach mieli za zadanie pokonanie 650 schodów i 110 metrów przewyższenia terenu, a to wszystko w pełnym umundurowaniu specjalnym oraz z użyciem sprzętu ochrony dróg oddechowych.

Pierwsza drużyna SA PSP zwyciężyła w dwóch klasyfikacjach - ogólnej oraz jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Deklasując pozostałe 91 zespołów oraz ustanawiając nowy REKORD toru na 4:09.04. Mistrzowską drużynę stanowili:  kdt Maciej Bielawiec, kdt Jarosław Jarosz oraz kdt Lucjan Rec, który pochodzi z Łęk Strzyżowskich w gminie Wojaszówka. Lucjan jest też czynnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Łękach Strzyżowskich, a pożarnictwo ma zapisane w genach. Jego tato jest funkcjonariuszem Komendy Miejskiej PSP w Krośnie.

red. Marcin Mikosz, fot. Adrian Socha

 

Partnerzy portalu: