Volvo dla OSP Kombornia? Wpłynęła jedna oferta

piątek, 29 maj 2020 09:19
fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W dniu 28 maja otwarto ofertę, która jako jedyna wpłynęła na ogłoszony przetarg przez Urząd Gminy Korczyna na zakup nowego, średniego samochodu dla strażaków z OSP Kombornia. Jeżeli zostanie podpisana umowa to samochód trafi do Kombornii, do 11 sierpnia tego roku.

R E K L A M A

Jedna oferta, która wypłynęła do UG w Korczynie jest z firmy BOCAR, z Korwinowa. Przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w produkcji nadwozi specjalistycznych m.in. dla straży pożarnej zaproponowała średni samochód ratowniczo-gaśniczy, ze zbiornikiem wodnym o minimum pojemności 3000 l za 799 500 zł brutto. Bocar zaproponował 36 miesięczną gwarancję oraz dostarczenie pojazdu do 11 sierpnia 2020 r. Jak się dowiedzieliśmy, zaproponowany pojazd będzie na podwoziu Volvo. Na terenie naszego powiatu podobne pojazdy mają strażacy z OSP Miejsce Piastowe, OSP Żarnowiec i OSP Krościenko Wyżne.

Zakup samochodu współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

O nowym samochodzie dla OSP Kombornia informowaliśmy już w kwietniowym artykule (kliknij). Nowy pojazd zastąpi Stara 244. To nie jedyny nowy samochód, który pojawi się w tym roku na terenie gminy Korczyna. Również strażacy z OSP Iskrzynia przymierzają się do zakupu nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Informowaliśmy o tym w artykule z 21 maja (kliknij). 

red.