Z życia służb

W dniach od 10 do 17 września w mieście Chungju w Korei Południowej rozegrane zostały 13 Mistrzostwa Świata Strażaków. Na zawody te z Polski wyjechało 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej, z czego 4 Podkarpacia, w tym 2 z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie. Podkarpaccy strażacy startowali w konkurencjach biegowych, a mazowieccy w siatkówce halowej dwójek. Ogółem na tych Mistrzostwach startowało 6600 strażaków z 63 państw świata, w 75 różnych konkurencjach. Występ polskich strażaków można uznać za ogromny sukces, gdyż prawie każdy ich start kończył się miejscem na podium.

17 września b.r dla krośnieńskiego Szpitala był dniem szczególnym, ponieważ na bloku operacyjnym odbyły się pierwsze w Polsce zabiegi enukleacji prostaty oraz kruszenia kamieni w drogach moczowych laserem Revolix DUO 150 W.

W ubiegłą niedzielę (16 września) strażacy z kilku gmin powiatu krośnieńskiego brali udział w szkoleniu z zakresu współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

XIII World Firefighters Games 2018 – Chungju – Korea Południowa. Po piątkowym (15.09.2018 r.) świetnym występie reprezentantów polskich strażaków w biegu Cross Country, dziś (17.09.2018 r.) podkarpaccy strażacy wzięli udział w biegu ulicznym na 10 km oraz 5 km. Na dłuższym dystansie bezkonkurencyjny był Andrzej Szpunar z KM PSP w Rzeszowie. Nasz zawodnik na mecie, zameldował się pierwszy (czas - 34.38 min) spośród WSZYSTKICH uczestników biegu, wygrywając zarówno swoją kategorię wiekową (35-44 lata) jak i nieoficjalną kategorię OPEN. Andrzej na mecie nie ukrywał radości ze zwycięstwa oraz faktu, iż za swoimi plecami zostawił wielu dużo młodszych zawodników.

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy w Naftówce

niedziela, 16 wrzesień 2018 14:03

Z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy w Naftówce zostały zorganizowane, w dwie pierwsze soboty września, dwa kursy pierwszej pomocy dla uczniów klas pierwszych: ratowniczej i bezpieczeństwa wewnętrznego. Ogółem przeszkolonych zostało 70 uczniów.

W dniach 19 – 21 września 2018 roku, na strzelnicy Zakładu Karnego w Łupkowie odbędą się XII Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych Euroregionu „Karpaty” – ŁUPKOWSKIE STRZELBY 2018.

Strażacy z Jaślisk, Dukli i Krosna w piątkowe przedpołudnie (14.09) przeprowadzili ćwiczenia na obiekcie Zakładu Karnego w Moszczańcu (gm. Jaśliska). 

VI Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP

czwartek, 13 wrzesień 2018 17:34

W dniu 9 września 2018 roku na stadionie sportowym „ROTUNDA” w Krzeszowie (powiat niżański) rozegrano VI Wojewódzkie Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych.

Strona 1 z 90