Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem 15-letniego motorowerzysty. Nastolatek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, doznając poważnych obrażeń.

Dzisiaj (18 września) o godz. 11.00 w sali kinowej artKina przy ul. Bieszczadzkiej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji jubileuszu 5-lecia istnienia Centrum Integracji Społecznej w Krośnie. Podczas uroczystości odbyło się również wręczenie nagród w ramach rankingu „Partner integracji społeczno – zawodowej”.

Patrol saperski oraz policjanci pracują na lotnisku w Krośnie, gdzie na terenie dawnej stacji paliw znaleziono skrzynkę z amunicją.

POTOK: Taki był Piknik Rodzinny "Rośniemy Zdrowo"

poniedziałek, 17 wrzesień 2018 21:35

W niedzielne popołudnie (16.09) Piknik Rodzinny "Rośniemy Zdrowo" przyciągnął do Potoka mieszkańców i osoby, którym los Ośrodka Wczesnej Interwencji (rehabilitacja dla dzieci z problemami rozwojowymi) nie jest obojętny. Było kolorowo, rodzinnie i zdrowo. Zobaczcie fotorelację Radka Sowińskiego.

W ubiegłą niedzielę (16 września) strażacy z kilku gmin powiatu krośnieńskiego brali udział w szkoleniu z zakresu współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Praktycznie w jednym czasie doszło do trzech wypadków z udziałem jednośladów. W poniedziałek około godziny 16:20 w Komborni, a około godziny 16:30 w Bajdach i 17:00 w Krośnie.

XIII World Firefighters Games 2018 – Chungju – Korea Południowa. Po piątkowym (15.09.2018 r.) świetnym występie reprezentantów polskich strażaków w biegu Cross Country, dziś (17.09.2018 r.) podkarpaccy strażacy wzięli udział w biegu ulicznym na 10 km oraz 5 km. Na dłuższym dystansie bezkonkurencyjny był Andrzej Szpunar z KM PSP w Rzeszowie. Nasz zawodnik na mecie, zameldował się pierwszy (czas - 34.38 min) spośród WSZYSTKICH uczestników biegu, wygrywając zarówno swoją kategorię wiekową (35-44 lata) jak i nieoficjalną kategorię OPEN. Andrzej na mecie nie ukrywał radości ze zwycięstwa oraz faktu, iż za swoimi plecami zostawił wielu dużo młodszych zawodników.

FELIETON Urszuli Rędziniak: Bocian czy kapusta?

poniedziałek, 17 wrzesień 2018 08:16

Każdy region naszego kraju ma jakieś swoje opowieści, ballady, legendy i prawdy przodków zamknięte dzisiaj w aforyzmach i przysłowiach. Jednak analizując całokształt tej naszej tradycji ukrytej w słowach z kropką zabrakło mi sensownego rozwiązania zadania narodzin dziecka, a właściwie jego odnalezienia w gmatwaninie tak wielu ważnych i ważkich rozstrzygnięć, nie tylko w gminnej rozprawie.

Strona 1 z 556