Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 kwietnia 2024 08:44
News will be here

Karpatki rozegrały ostatni mecz w sezonie 2023/2024

W środę (27.03) w Krośnie odbyła się ostatnia kolejka drugiej rundy i zarazem ostatni mecz w sezonie 2023/2024 drużyny z Krosna. Przed meczem miała miejsce uroczystość wręczania Medali z okazji 90-lecia PZPS oraz Złotych Odznak: Zasłużony dla Podkarpackiej Siatkówki.
  • Źródło: Karpaty Krosno

Autor: Ireneusz Sieniawski

Medale oraz odznaki z rąk Pana Andrzeja Lemka - Wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Pana Jacka Szalachy Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Siatkowej odebrali:

• Janusz Fic – Prezes Zarządu Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego,
  • Dominik Stanisławczyk – wieloletni trener KARPAT Krosno.

Złota Odznaka "Zasłużony dla Podkarpackiej Siatkówki"

• Marcin Niepokój i Grzegorz Sobolewski – wieloletni działacze krośnieńskiej siatkówki.

Relacja meczu

Po uroczystościach do głosu doszły siatkarki. Pierwszy punkt zdobyła Katarzyna Saj. Przyjezdne z Jarosławia szybko zbudowały sobie kilku punktową przewagę (3:8; 6:13) i kontrolowały cały przebieg pierwszego seta. W dalszej części pierwszej partii przewaga ta powiększyła się nawet do 10 punktów (8:18). Pierwszą odsłonę meczu zakończyła Marcelina Gliniecka, która po zakończeniu poprzedniego sezonu opuściła zespół z Krosna.

Rozpędzone Biszkopty drugi set rozpoczęły od dużej przewagi (0:6). Następnie w najdłuższej akcji meczu, Karpatki zdobyły swój pierwszy punkt w drugiej partii. Będące w dobrej formie zawodniczki trenera Tietianieca grały swoje i bez większych problemów kroczyły po zwycięstwo w drugim secie. Zakończył go as serwisowy Martyny Zięby.

Trzeci i czwarty set były bardziej wyrównane. Obie drużyny starały się jak najlepiej aby wykorzystać swoje atuty i powalczyć o każdy punkt. Trzeci set na przewagi (26:24) wygrały krośnianki, dzięki skutecznemu blokowi Legień/Jankowska. Czwarty set okazał się szczęśliwszy dla gości. Jarosławianki wygrały go do 23 i za całe spotkanie mogą dopisać sobie 3 punkty do ligowej tabeli.

Krośnianki kończą swoją przygodę w rozgrywkach 1 ligi w sezonie 2023/2024, natomiast jarosławianki czekają rozgrywki play-off.

Karpaty-PANS Krosno – SAN-Pajda Jarosław 1:3 (14:25; 18:25; 26:24; 23:25). MVP: Marcelina Gliniecka.

Składy zespołów

Karpaty-PANS Krosno: Amelia Bogdanowicz, Julia Klisiak, Yuliia Shcholokova, Małgorzata Kuczyńska, Aleksandra Hochołowska, Izabela Dąbrowska (L), Natalia Bandurska, Justyna Jankowska, Nadia Sikora, Julia Bartczak, Patrycja Jakubowska, Karolina Legień, Wiktoria Wosiewicz (L).

Trener: Szymon Czekaj.

SAN-Pajda Jarosław: Angelika Gawlik (L), Ewa Grzelak, Rezija Mazure-Mago, Kinga Magierowska, Katarzyna Saj, Ewa Machowska (L), Natalia Andrzejewska, Marcelina Gliniecka, Martyna Zięba, Marta Łubianka, Katarzyna Stepko, Natalia Dróżdż, Patrycja Papszun.

Trener: Maciej Tietianiec