Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
News will be here

Medale Mistrzostw Polski dla reprezentantów powiatu krośnieńskiego

Źródło: Facebook/Tomasz Wojtowicz

W Prudniku (woj. opolskie) 6 kwietnia odbyły się po raz szósty Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking.

Z powiatu krośnieńskiego udział w nich wzięli:

• Tomasz Wojtowicz (K.S. Victoria Potęgowo, Widacz)
  • Marcin Michalec (KKB MOSiR Krosno, Krosno)
  • Marta Sawicka (K.S. Victoria Potęgowo, Krościenko Wyżne)
  • Witold Zych (Krosno)
  • Marek Sokołowski (PTTG "Sokół" Rymanów, Rymanów-Zdrój)

Srebrny medal wywalczył Tomasz Wojtowicz z czasem 2:16:31. Na trzecim miejscu uplasował się Marcin Michalec z czasem 2:17:22. Witold Zych zajął 21. miejsce wśród mężczyzn (2:39:53), a Marek Sokołowski uplasował się na miejscu 25 (2:41:16), co dało mu drugie miejsce w kategorii wiekowej 55-59 l. Marta Sawicka uplasowała się na ósmym miejscu wśród kobiet z czasem 2:48:41.

Natomiast 20 kwietnia w Białym Borze (woj. zachodniopomorskie) odbyły się dziewiąte Mistrzostwa Polski w Maratonie NW.

Na królewskim dystansie Mistrzem Polski po raz czwarty w historii został Marcin Michalec (KKB MOSiR Krosno). Dzięki temu zwycięstwu został zawodnikiem, który w historii najwięcej razy wygrał Mistrzostwa Polski na tym dystansie.

Brązowy medal zdobył Tomasz Wojtowicz (K.S. Victoria Potęgowo, Widacz), dla którego to dwudziesty czwarty medal Mistrzostw Polski w kat. OPEN biorąc pod uwagę wszystkie dystanse, ale dopiero pierwszy w Maratonie.

Marcin Michalec oraz Tomasz Wojtowicz wygrali również swoje kategorie wiekowe.

Oprócz nich w zawodach wzięła udział Marta Sawicka (K.S. Victoria Potęgowo, Krościenko Wyżne), dla której był to debiut na dystansie 42 km 195 m.  Z czasem 5:25:08 zajęła od razu doskonałe czwarte miejsce OPEN i pierwsze w swojej kategorii wiekowej sprawiając tym samym dużą niespodziankę.

Podsumowując w dwóch pierwszych i jednych z najważniejszych w sezonie zawodach, reprezentanci powiatu krośnieńskiego zdobyli aż cztery medale Mistrzostw Polski!