Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 14:45
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Premiera filmu “Beskid Niski. Na ratunek cywilizacji”

28 maja 2021 roku podczas konferencji naukowo-pragmatycznej w Puławach Górnych, będzie miała miejsce premiera filmu “Beskid Niski. Na ratunek cywilizacji”. 
Kliknij aby odtworzyć

W piątek 28 maja, w Puławach Górnych, w nowo-otwartym Uczniowskim Centrum Biegów Narciarskich i Ambitnej Turystyki, odbędzie się konferencja naukowo – pragmatyczna „Na ratunek cywilizacji”. Podczas niej odbędzie się premiera filmu "Beskid Niski. Na ratunek cywilizacji".

Za produkcję filmu odpowiada 12 gmin z powiatów sanockiego, krośnieńskiego i jasielskiego, które współdziałają razem w ramach stowarzyszenia “Zagłębie Ambitnej Turystyki” (kliknij)

Motto porozumienia brzmi: "Wyzwalamy tkwiąca w Tobie energię zmiany na lepsze – przełam swoje ograniczenia w Przełomach Wisłoka". Zagłębie Ambitnej Turystyki chce zachęcić dzieci, młodzież, ale również dorosłych do porzucenia świata wirtualnego i podjęcia wyzwania, przeżycia przygody w otoczeniu przyrody.

- To jest opowieść o nas, o nas samych. O tym, jak zagubieni w podróży przez czas po cywilizacyjnym torze przeszkód, w ślepej uliczce, która nazywa się konsumeryzm, aby przetrwać, musimy pchnąć naszą cywilizację na dobre tory.

Film “Beskid Niski. Na ratunek cywilizacji” stanowi kompendium 12-odcinkowego cyklu o tym samym tytule. W każdej części prezentowana jest inna gmina, jej walory turystyczne, historia. 

- Film opowiada i zachęca do realizacji gotowego, rozpisanego na plan działania pomysłu na zaangażowanie dorosłych w wychowanie dzieci w formule całego, nowego przemysłu edukacyjno-wychowawczego - możemy usłyszeć w filmie.

Beskid Niski to pasmo górskie w Karpatach. Jest granicą Karpat Wschodnich i Zachodnich. Nie są to góry wysokie, których zdobycie zapisze się na kartach historii, ponieważ szczyty nie przekraczają 1000 m.n.p.m. Jest to jednak region, który oczarowuje dziką przyrodą, malowniczymi dolinami oraz zabytkowymi miejscowościami, w których do dziś tętni życie i kultywowane są tradycje poprzednich pokoleń.

Autor: Marcin Polak

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ