OSP Kobylany-Myszkowskie

OSP Kobylany-Myszkowskie fot. Adam Hejnar - Krosno112.pl

Jednostka OSP Kobylany- Myszkowskie swą działalność statutową rozpoczęła w 1991r. I to właśnie w tym roku druh Bolesław Kozielec naczelnik jednostki, a równocześnie komendant gminny ZOSP RP w Chorkówce czyni wiele starań, aby jednostka OSP Kobylany- Myszkowskie działała prężnie, dlatego podjął inicjatywę wybudowania przysiółku Domu Strażaka z garażem na sprzęt p.poż. i dużą salą służącą, jako świetlica, w której mogą się odbywać imprezy kulturalne i inne uroczystości.

Na początku działalności naszej jednostki dysponowaliśmy następującym sprzętem pożarniczym: motopompa PO5 M8/8, węże ssawne W110, węże tłoczne W75, węże tłoczne W52, prądownice, ubrania typu moro. Z biegiem czasy i ku przychylności władz gminy oraz Zarządu Gminnego ZOSP RP otrzymaliśmy na wyposażenie przyczepę pożarniczą później zastąpioną przez pozyskany z OSP Poraj samochód cywilny marki Żuk. Następnie ten samochód w roku 2008 został zastąpiony lekkim samochodem pożarniczym Żuk pozyskanym OSP Leśniówka. 24 listopada 2015r. był szczególnym dniem w działalności naszej jednostki. To właśnie w tym dniu został przekazany nam z jednostki OSP Kobylany lekki samochód ratowniczo- gaśniczy marki Renault Trafic. Druhowie naszej jednostki biorą czynny udział nie tylko w działaniach ratowniczo- gaśniczych, ale również w życiu kulturalnym oraz religijnym naszej miejscowości i gminy, a także w zawodach sportowo- pożarniczych. W roku 2016 mieliśmy zaszczyt brać udział w zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Stan organizacyjny w OSP Kobylany- Myszkowskie przedstawia się następująco: Członkowie czynni - 15 druhów w tym 13 mężczyzn i 2 kobiety.

W obecnej chwili nasza jednostka jest jednostką operacyjno techniczną kategorii IV, w której w skład wchodzi 10 dobrze wyszkolonych druhów.
Skład zarządu OSP Kobylany- Myszkowskie na dzień 15.08.2016:
Kozielec Krzysztof- prezes
Wierdak Tadeusz- wiceprezes
Łukaszewski Józef- wiceprezes
Kozielec Wojciech- naczelnik, wiceprezes
Kandefer Konrad- z-ca naczelnika
Konop Tomasz- gospodarz
Kozicka Henryka- sekretarz
Wierdak Władysława- skarbnik
W skład komisji rewizyjnej wchodzą:
Kozielec Tadeusz
Kołacz Edward
Konop Krzysztof


Sprzęt transportowy:
Lekki samochód ratowniczo- gaśniczy Renault Trafic GLM8 wraz z elektryczną wciągarką linową.
A ponadto:
Radiostacja samochodowa Motorolla GM350
Motopompa PO-5 M8/8
Węże tłoczne W-52 -5szt
Węże tłoczne W-75 -4szt
Węże ssawne W110 -4szt
Prądownice wodne proste -3szt
Smok ssawny 110 -1szt
Pływaki -1szt
Rozdzielacze -1szt
Zbieracze -1szt
Przełączniki 75/52 -2szt
Klucze do węży -2szt
Gaśnica proszkowa 6kg -1szt
Gaśnica proszkowa 4kg -1szt
Kamizelki odblaskowe -3szt
Tarcza do kierowania ruchem -1szt
Wodery -2 pary
Tłumice -5szt
Ubrania koszarowe
Umundurowanie specjalne typu NOMEX 5szt, buty, rękawice, chełmy, kamizelki

fot. Adam Hejnar - Krosno112.pl

Polecamy

drak weekend

balony2018

koncert jaelicze 20 kwietnia 2018

mechanik 2018

 

BANER

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

fotoduda

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze