OSP Zręcin

OSP Zręcin fot. Adam Hejnar - Krosno112.pl

Ochotnicza Straż Pożarna w Zręcinie została zawiązana w dniu 14.01.1967 roku. Pierwszymi założycielami tej organizacji byli panowie Józef Szubra i Józef Kuczer. W dniu 21 stycznia 1967 roku odbyło się Walne Zebranie tej organizacji przy udziale przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie z Panem Stanisławem Wilkiem na czele. W tym czasie organizacja liczyła 40 członków.

Zebrane materiały i dokumenty z tamtych lat nie oddają w pełni trudu i wysiłku włożonego przez ochotników ze wsi Zręcin. Celem naszym jest ukazanie i utrwalenie tych zdobyczy, które były wynikiem szlachetnej inicjatywy, a niekiedy bohaterskich czynów w niesienie bezinteresownej pomocy i ratunku w walce z pożarem.

Jednostka składa hołd tym, którzy odeszli z naszych szeregów na wieczną służbę. CZEŚĆ ICH PAMIĘCI! W pierwszych początkach naszej działalności natrafiliśmy na duże trudności, tak finansowe jak i organizacyjne. Zarząd OSP w Zręcinie otrzymał pomieszczenie na remizę pod kabiną kinową.

W maju 1967 roku otrzymaliśmy z Komendy Straży Pożarnej w Krośnie motopompę typu M-800 wraz z wyposażeniem na wózku dwukołowym, co umożliwiło branie czynnego udziału w akcjach gaśniczych jak również w zawodach rejonowych. W dniu 4 czerwca 1967 roku na terenie naszej wsi zostały zorganizowane zawody, w których to zajęliśmy 5 miejsce co jest naszą chlubą, gdyż w tak krótkim czasie zdołaliśmy wyposażyć i wyszkolić sekcję bojową. Należy podkreślić duży wkład pracy zarządu jak i członków sekcji bojowej. Na wyróżnienie zasługują druhowie: Stanisław Adamik , Jan Szczurek, Andrzej Szczurek, Jan Adamik, Tadeusz Raś i Mieczysław Kuczer.

Jednostka została zakwalifikowana w planach sieci straży jako jednostka typu „MK” której nie przewidywało się wyposażenie w samochód. Sprzęt gaśniczy używany do akcji ratunkowej transportowany był przy pomocy wózka ręcznego. Na dalsze odległości wózek transportowano przy pomocy traktora z kółka rolniczego lub konno.

W 1971 roku jednostka nasza otrzymała z zakładu Geofizyki samochód typu GAZ – 63, który wymagał kapitalnego remontu. Po dokonaniu naprawy odmalowaniu samochód służył w akcjach gaśniczych. Co w dużym stopniu poprawiło gotowość bojową naszej jednostki. Zaopatrzenie wodne naszej jednostki to rzeka Jasiołka od północy i potok Boberka od zachodu. Od 2014 roku w podziale bojowym jednostki służy fabrycznie nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Master.

Prezes - Robert Świeboda
Wiceprezes, Naczelnik - Bartosz Waliszko
Zastępca Naczelnika - Adam Kułak
Kontakt: 661 554 073, 606 105 919

Strona internetowa:
http://zrecin.osp.pl/

Profil na Facebooku:
OSP Zręcin

OSP Zręcin

ATOMsfera strasznie tanie czwartki 2017

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

BAZA PRAWNIKOW NOWE

Od szkolenia do zatrudnienia 2017

SKLEP NOWE

kroscienko hydraulika

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

21741698 1541316972558041 1327110143 n

22713508 1615584681827825 2422212729062044555 o

R  E  K  L  A  M  A

 
R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

OSP NA ALARM

triathlon dla antosi

nowy woz osp balucianka

najtwardszy strazak 2017 final

ZLOT4X4

90lat pustyny

ratujemy dajemy 2017

FACEBOOK

 

INSTAGRAM