OSP KSRG Iskrzynia

fot. Krosno112 fot. Krosno112

Ochotnicza Straż Pożarna w Iskrzyni została założona w 1912 roku z inicjatywy gimnazjalisty Franciszka Winnickiego – późniejszego księdza kanonika, wychowawcę i opiekuna młodzieży w Seminarium Duchownym (Bursie) przy Kurii Biskupiej w Przemyślu oraz Pawła Kielara, Stanisława Węgrzynka, Jana Prugara, Tomasza Prugara, Jana Lorensa, Gerarda Lorensa, Kielara Błażeja, Liputa Jana i Liputa Bolesława.

Przez szereg lat jednostka często zmieniała swoją siedzibę aż do roku 1994, kiedy zakończono budowę wielofunkcyjnego Domu Ludowego i dokonano jego otwarcia połączonego z nadaniem, poświęceniem i odznaczeniem sztandaru Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa.

 

W roku 1997 jednostka została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W 2007 roku uchwałą zarządu została utworzona Jednostka Operacyjno -Techniczna w skład której wchodzi 39 druhów.

W chwili obecnej jednostka dysponuje dwoma samochodami ratowniczo-gaśniczymi. Średni Star 266 i lekki Ford Transit. Wyniki Inspekcji gotowości operacyjno–technicznych, potwierdzają dobre przygotowanie pod względem merytorycznym i kadrowym oraz wysoką mobilność i zdyscyplinowanie członków jednostki.

Obecnie w skład osobowy OSP Iskrzynia wchodzi:
86 członków zwyczajnych,
13 honorowych,
2 wspierających,
2 MDP chłopcy i dziewczęta, po 10 członków każda.
Od 2000 roku przy OSP działa orkiestra dęta licząca 25 członków.

Strona internetowa: http://www.ospiskrzynia.cba.pl/

OSP Iskrzynia / red.
fot. Krosno112.pl

BRUNCH 25 03

mechanik 2018

LAKAR right

BANER

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

fotoduda

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

Plakat Targi pracy 2018 PWSZ OHP

wiktoria 1

Wasze komentarze