Nowa przeprawa na rzece Jasiołka ma być gotowa do października przyszłego roku. Połączy jedlickie osiedle Męcinka z Brzezówką. Budowa mostu będzie kosztować blisko 6,5 mln zł.

W poniedziałek (10.08) około godziny 16:30 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty w Cergowej przy Domu Ludowym. Kierujący jednośladem miał leżeć nieprzytomny na jezdni. 

Tuż po 14:10 w Miejscu Piastowym rozległ się dźwięk syreny strażackiej. Druhowie zostali poinformowani o pożarze samochodu na parkingu OBI przy ul. Handlowej. W tym czasie z szybko rozprzestrzeniającym się ogniem walczyli m.in. ochroniarze marketu oraz inni świadkowie, którzy za pomocą gaśnicy stłumili ogień.

Starostwo Powiatowe w Krośnie informuje, że we wtorek i środę (11 i 12 sierpnia) czasowo zamknięty będzie odcinek drogi powiatowej nr 2007R Milcza – Besko. Będą objazdy.

Pożar drewnianego pustostanu w Korczynie

poniedziałek, 10 sierpień 2020 09:05

Strażacy zostali poinformowani o pożarze drewnianego domu w Korczynie przy ul. Zielonej około godziny 7:45 w poniedziałek (10.08). Na miejscu działania ratowniczo-gaśnicze podjęło kilkudziesięciu strażaków. Ze względu na trudne położenie budynku trzeba było dowozić wodę z centrum Korczyny.

Od zwycięstwa w MARMA 29. Rajdzie Rzeszowskim rozpoczął Jari Huttunen (Hyundai i20 R5) rywalizację w mistrzostwach Polski. 26-letni Fin był faworytem zmagań na wymagających trasach Podkarpacia, ale końcowy sukces nie przyszedł mu łatwo.

To pierwsza tego typu impreza na tafli "bieszczadzkiego morza". Odbędzie się w sobotę (22 sierpnia). Start przy przystani Ekomarina w Polańczyku. Zapisy trwają do 19 sierpnia.

Spotkanie dwóch drużyn, które przed rozpoczęciem sezonu typowane były do zajęcia dwóch pierwszych miejsc w tabeli zakończyło się pozytywnym rozstrzygnięciem dla Wilków Krosno. Krośnianie wygrali z Kolejarzem Opole 50:39! Wilki udowodniły, że awans nie jest kwestią marzeń i staje się całkiem realny. Brawo!

 W sobotę do Jeziora Solińskiego z dużej wysokości spadło 8 osób, dodatkowo przewróciła się żaglówka z ludźmi. Interwencję podjęli ratownicy Bieszczadzkiego WOPR, Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe, strażacy i policjanci. Na szczęście były to pokazy i jednocześnie ćwiczenia służb.

Na terenie gmin Wojaszówka i Miejsce Piastowe w powiecie krośnieńskim policjanci KMP w Krośnie, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zabezpieczyli blisko 20 kg tytoniu, który nie posiadał polskich znaków akcyzy. Działania przeprowadzono we współpracy z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej.