Ochotnicza Straż Pożarna w Świerzowej Polskiej zrealizowała zakup nowoczesnych ubrań specjalnych i sprzętu strażackiego. Dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz dotacji z Gminy Chorkówka, udało się zakupić sześć kompletów ubrań specjalnych Scantex Raptor NXT Gold, motopompę szlamową Honda WT-30X oraz aluminiową drabinę nasadkową. W ramach programu "5000+ dla OSP" realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji został zakupiony zestaw dydaktyczny z kamerą termowizyjną SEEK Reveal FirePRO, natomiast dzięki środkom z Ministerstwa Sprawiedliwości i Gminy Chorkówka zakupionych zostało pięć par rękawic strażackich. Zakupiono również dwie pary butów specjalnych, które zostały dofinansowane m.in. przez Nadleśnictwo Dukla.

Fundacja Pasjonauci i „Zielone Krosno” rozpoczęła zbiórkę podpisów pod petycją, której celem jest powiększenie Parku Jordanowskiego w Krośnie. Jest to odpowiedź Krośnian na planowaną rozbudowę dróg, która według aktywistów, może przyczynić się do wycinki drzew w parku.

Na zakończeniu sezonu motocyklowego były nawet oświadczyny

poniedziałek, 14 październik 2019 16:29

Około 2500 motocyklistów odwiedziło pustelnię w Trzcianie, gdzie odbyło się tradycyjne Beskidzkie Zakończenie Sezonu Motocyklowego. Prócz tradycyjnej mszy i spotkań wśród przyjaciół odbyły się również oświadczyny. Zapraszamy na krótką fotorealcję przygotowaną przez strażaków z OSP Tylawa.

Pożar samochodu dźwigu-wiertnicy na DK28

poniedziałek, 14 październik 2019 12:45

Po godzinie 12:00 na ulicy Bieszczadzkiej w Krośnie (w ciągu DK28) doszło do pożaru wnętrza samochodu dźwigu-wiertnicy. Interweniowali strażacy.

W weekend aż 9 piratów drogowych straciło prawo jazdy

poniedziałek, 14 październik 2019 12:07

Krośnieńscy policjanci zatrzymali prawa jazdy dziewięciu kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Kierowcy zostali także ukarani mandatami i punktami karnymi.

Liczba głosów z 100% obwodowych komisji wyborczych Okręgu nr 22 przy frekwencji 58,57% dla województwa podkarpackiego. Wszystko wskazuje, że nowymi posłami z naszego regionu będą: Marek Kuchciński, Anna Schmidt-Rodziewicz, Piotr Uruski, Maria Kurowska, Piotr Babinetz, Teresa Pamuła, Adam Śnieżek, Tadeusz Chrzan, Joanna Frydrych, Marek Rząsa, Mieczesyław Kasprzak. Do Sejmu RP nie dostał się poseł PiS Stanisław Piotrowicz.

Kolizję w Kobylanach spowodowała 28-latka

niedziela, 13 październik 2019 20:35

Bez osób poszkodowanych i mandatem dla 28-latki skończyła się kolizja w Kobylanach (gm. Chorkówka) do której doszło w niedzielne popołudnie.

Sprawca zdarzenia drogowego uciekł z miejsca. Do zdarzenia doszło w niedzielę (13.10) przed godziną 13. na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej z Niepodległości. Ranny rowerzysta został przewieziony do szpitala.

Strona 1 z 740
 

Partnerzy portalu: