W sobotę (04.04) w godzinach popołudniowych doszło do zdarzenia drogowego w Komborni na tzw. Dziale. Kierujący samochodem osobowym marki Honda z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, wjechał w przydrożny rów i uderzył w betonowy mostek.

Ze względu na Święta Wielkanocne odbiór elektrośmieci pod Urzędem Miasta Krosna przy ulicy Lwowskiej 28a odbędzie się w wyjątkowo 18 KWIETNIA 2020 w godzinach od 9:00 do 12:00 czyli w trzecią sobotę miesiąca. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną odbiór elektrośmieci na telefon z indywidualnych gospodarstw domowych jest zawieszony do odwołania.

Krosno wspólnie z Biurem Wystaw Artystycznych w Krośnie, a także z Departamentem Kultury, Sportu, Młodzieży i Rodziny oraz Transkarpacką Komisją Filmową w Uzhgorodzie w dniu 1 kwietnia 2020 r. rozpoczęli realizację projektu pn. „Promotion and preservation of culture heritage in the area of Krosno and Uzhgorod” (Promocja i ochrona dziedzictwa kulturowego na obszarze Krosna i Uzhgorodu) dofinansowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Ograniczenie zgromadzeń dotyczy też uczestników mszy świętych. Przewodniczący Episkopatu Polski wydał oświadczenie, w którym prosi o uwzględnienie tego faktu w najbliższych dniach, także w liturgii Wielkiego Tygodnia. Coraz więcej parafii udostępnia transmisje mszy w internecie. Gdziej je obejrzeć online na żywo? Aktualizujemy listę.

Od środy, 1 kwietnia obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia zaostrzające ograniczenia w poruszaniu się w przestrzeni publicznej. Należy podkreślić, że wprowadzone przepisy nie są skierowane przeciwko społeczeństwu ale mają na celu ograniczanie rozprzestrzeniania się epidemii i zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa w możliwie najszerszym zakresie. W działaniach policjantów wspierają funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej i strażnicy miejscy.

W związku z wyjątkową sytuacją spowodowaną wirusową pandemią i rosnącą liczbą osób hospitalizowanych, wzrasta zapotrzebowanie na krew, dlatego jak co roku z inicjatywy Wójta Gminy Wojaszówka rusza akcja humanitarna "Samorządowcy na ratunek życiu".

Ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele Tarczy Antykryzysowej. Zatrudniający i pracujący na własną rękę mogą już wnioskować o pomoc w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych lub przygotowywać się do tego.

Władze Miejskiej Komunikacji Samochodowej w ubiegłym tygodniu mocno ograniczyły rozkład jazdy. Zmiany argumentowały pandemią koronawirusa oraz małym zainteresowaniem pasażerów przejazdami.

Strona 1 z 833
 

Partnerzy portalu: