Inne

W poniedziałek, 18 listopada br., w elektociepłowni ”Łężańska” przy ul. Sikorskiego w Krośnie rozpoczął się montaż nowego kotła na biomasę. Wykonawcą jest firma E Energija Polska. Do montażu używany był specjalistyczny sprzęt, który obsługiwali wykwalifikowani pracownicy. Nowy kocioł stanął w istniejącej dotychczas hali kotłów.

Krośnieński TBS zakończył budowę dwóch kolejnych bloków przy ul. Sportowej. 54 mieszkania z przeznaczeniem pod wynajem, w stanie „pod klucz”, są w pełni wykończone i wyposażone. Mieszkańcy, którzy w większości już się wprowadzili, mają do dyspozycji parking z 58 miejscami dla samochodów osobowych w tym 6 miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz plac zabaw dla dzieci i siłownię na świeżym powietrzu.

System suchej zabudowy fermacell jest przyjazny zarówno dla człowieka, jak i dla środowiska, ekstremalnie wytrzymały, stabilny i odporny na ogień. Doskonale sprawdzi się do wykończenia całego domu od piwnicy aż po dach. Dzięki specjalnej konstrukcji można dowolnie kształtować pomieszczenia, dopasowując je do najbardziej wymyślnych projektów. Montaż systemu jest prosty, więc wykwalifikowana ekipa wykona pracę szybko i sprawnie. Sprawdź, do jakich prac możesz wykorzystać płyty gipsowo-włóknowe oraz płyty cementowo-włóknowe fermacell i poznaj zalety ich zastosowania.

MPGK Krosno pozyskało kolejną dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na modernizację Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów. Umowa o zwiększeniu dofinansowania o ok. 22,5 mln zł (netto) została podpisana 7 listopada 2019 r. MPGK Krosno otrzyma z NFOŚiGW łącznie blisko 58 mln zł (netto) na modernizację Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów przy ul. Białobrzeskiej.

Policjanci z krośnieńskiej drogówki podjęli interwencję wobec kierującego skodą, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna był pijany. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia.

17 listopada w Domu Ludowym w Krościenku Wyżnym już po raz 7 odbył się Koncert Charytatywny “Złote Serca”. W tym roku cały dochód z koncertu został przeznaczony na pomoc małej Oli Czajki. Dziewczynka urodziła się z rzadką chorobą genetyczną achondroplazją, zwaną potocznie “karłowatością”. Podczas koncertu zebrano ponad 32 tys. zł. 

„Niska samoocena jest jak jazda przez życie z zaciągniętym hamulcem ręcznym” Maxwell Maltz

Otwarto kryte lodowisko w Krośnie!

piątek, 15 listopad 2019 20:11

Już w sobotę, 16 listopada otwarte zostanie kryte lodowisko w Krośnie. Pierwsza jazda po płycie rozpocznie się o godzinie 9:30.

Strona 1 z 130
 

Partnerzy portalu: