Inne

Nowa przeprawa na rzece Jasiołka ma być gotowa do października przyszłego roku. Połączy jedlickie osiedle Męcinka z Brzezówką. Budowa mostu będzie kosztować blisko 6,5 mln zł.

Spotkanie dwóch drużyn, które przed rozpoczęciem sezonu typowane były do zajęcia dwóch pierwszych miejsc w tabeli zakończyło się pozytywnym rozstrzygnięciem dla Wilków Krosno. Krośnianie wygrali z Kolejarzem Opole 50:39! Wilki udowodniły, że awans nie jest kwestią marzeń i staje się całkiem realny. Brawo!

 W sobotę do Jeziora Solińskiego z dużej wysokości spadło 8 osób, dodatkowo przewróciła się żaglówka z ludźmi. Interwencję podjęli ratownicy Bieszczadzkiego WOPR, Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe, strażacy i policjanci. Na szczęście były to pokazy i jednocześnie ćwiczenia służb.

Na terenie gmin Wojaszówka i Miejsce Piastowe w powiecie krośnieńskim policjanci KMP w Krośnie, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zabezpieczyli blisko 20 kg tytoniu, który nie posiadał polskich znaków akcyzy. Działania przeprowadzono we współpracy z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej.

W niedzielę poinformowano o kolejnych 28 zachorowaniach na koronawirusa na terenie województwa podkarpackiego. Wśród nich jest kobieta z miasta Krosna. W sumie na terenie Krosna i powiatu krośnieńskiego zakażonych jest 5 osób. 

To pierwsza tego typu impreza na tafli "bieszczadzkiego morza". Odbędzie się w sobotę (22 sierpnia). Start przy przystani Ekomarina w Polańczyku. Zapisy trwają do 19 sierpnia.

Karpaty Krosno kontra Wisłok Wiśniowa w meczu finałowym Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim kończy się pięknym wynikiem 4:0 dla Karpat. To historyczna chwila, a Karpaty Krosno stają się 1 z 32 najlepszych drużyn w Polsce. Teraz czeka ich walka z PGE FKS Stal Mielec. Karpaty zwyciężyły po bramkach Karola Knapa, Dominika Kowalskiego, Roberta Kozubala i Karola Wajsa.  

4 bardzo dobrze przygotowane kierunki studiów, ponad 20 specjalności, nowoczesne systemy przekazywania i sprawdzania oraz większy nacisk na przekazywanie wiedzy praktycznej. To propozycje WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej dla tegorocznych kandydatów. Ze względu na pandemię koronawirusa rekrutacja podzielona będzie na tury i prowadzona on-line za pomocą systemu e-rekrutacji.