Inne

W Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów przy ul. Białobrzeskiej w Krośnie rozpoczęły się prace związane z modernizacją i rozbudową instalacji biologicznej. Dzięki zastosowanym w niej rozwiązaniom wszystkie procesy biologicznego przetwarzania odpadów prowadzone będą w zamkniętych bioreaktorach, wyposażonych w specjalne biofiltry do oczyszczania powietrza poprocesowego.

Pracowity czwartek dla dukielskich strażaków. Popołudniu interweniowali przy tragicznym wybuchu pieca w jednym z domów w Teodorówce, a kilka godzin później przy pożarze sadzy w jednym z domów również w tej samej miejscowości. Podczas akcji czujnik wielogazowy strażaków wykrył czad w jednym z pomieszczeń budynku.

Wybuch pieca węglowego w jednym z budynków w Teodorówce (gm. Dukla). Na miejsce skierowano kilka zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, pogotowie gazowe i policję. Wiadomo obecnie o jednej ofierze. Na miejscu trwa akcja ratunkowa! 

Powstaną kolejne wieże widokowe!

czwartek, 20 luty 2020 07:38

Po wielkim sukcesie, jakim okazała się budowa wieży na górze Cergowa w Gminie Dukla, Magurski Park Narodowy planuje wybudowanie na swoim terenie dwóch wież widokowych. Kolejna ma powstać w Puławach Górnych na Kiczerze.

Końcem przyszłego roku ruszy przetarg organizowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad na budowę drugiej części obwodnicy Sanoka. To jedna z podkarpackich dróg, które zostały uwzględnione w planie rządu. Władza zakładają budowę 100 obwodnic – również w innych miejscowościach naszego regionu, m.in. w Miejscu Piastowym, Jaśle i Pilźnie.

Krośnieńscy policjanci wyeliminowali z ruchu pijanego kierowcę. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu. O jego przyszłości zadecyduje sąd.

Wczoraj (17 lutego) w Ustrobnej w gminie Wojaszówka odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów i innych instytucji, które utraciły swoje pieniądze w wyniku przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego. W zebraniu wziął udział również Przewodniczący Rady Nadzorczej PBS w zawieszeniu, a także Kancelaria Radców Prawnych Derc Pałka z Warszawy.

Strażacy zostali wezwani do miejscowego zagrożenia w poniedziałek (17.02) po godzinie 19:00, gdzie w Miejscu Piastowym na ul. Krośnieńskiej baner reklamowy spadł na samochód osobowy. To efekt silnych porywów wiatru, które towarzyszą nam od niedzieli. 

Strona 1 z 144
 

Partnerzy portalu: