Inne

2 czerwca około godziny 15:00 służby zadysponowane zostały do Wojkówki, gdzie w lesie mężczyzna został porażony prądem. Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy medyczni musieli przystąpić do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Niestety nie udało się uratować życia 53-latka.

W połowie czerwca do uzdrowisk przyjadą pierwsi kuracjusze. Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest wynik testu potwierdzający brak zarażenia koronawirusem. Badanie jest bezpłatne, sfinansuje je NFZ.

[RAPORT] Pandemia koronawirusa w regionie

wtorek, 02 czerwiec 2020 01:00

[RAPORT NA ŻYWO] Najważniejsze informacje o pandemii koronowirusa w regionie. 

„Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu jest szkołą pozytywnego wyboru z ponad siedemdziesięcioletnią tradycją kształcenia zawodowego.”- taką tezę stawia pan Mariusz Kielar – dyrektor szkoły.

Podmycie korzeni kilkudziesięciometrowego buka spowodowało, że drzewo przewróciło się. Spadło na altanę przy źródle Bełkotka. Na szczęście nikogo nie było w tym czasie w pobliżu.

Krosno Glass odwiedziła w poniedziałek (1 czerwca) Anna Schmidt-Rodziewicz, wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Towarzyszyli jej poseł Piotr Babinetz i wojewoda Ewa Leniart. Rozmawiano o działaniach rządu w ramach tarczy antykryzysowej.

To był najzimniejszy maj od 1991 roku

poniedziałek, 01 czerwiec 2020 12:51

Maj 2020 zapamiętamy na długo, bowiem był on najzimniejszy od niemal 30 lat. Chłodniejszy był tylko w 1991 roku. Każdy z nas po ciepłym początku roku nastawiał się na upały, tymczasem mogliśmy się pocieszyć w maju jedynie temperaturą 25,1°C, dokładnie 11 dnia miesiąca.

Trwa modernizacja oczyszczalni ścieków przy ul. Drzymały w Krośnie. Budowa nowego reaktora biologicznego i osadnika wtórnego dobiega końca. Władze MPGK zapewniają, że zastosowane technologie ograniczą emisję odorów.

Strona 1 z 158
 

Partnerzy portalu: