.

Inne

Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański zaprasza wszystkich na Piknik Charytatywny na rzecz osób najbardziej poszkodowanych w sobotniej nawałnicy. Piknik odbędzie się na stadionie GKS Zamczysko Odrzykoń w niedzielę, od godziny 16:00.

Potężna wichura przeszła przez powiat w sobotnie popołudnie. Najgorsza sytuacja jest w gminie Wojaszówka, w Odrzykoniu, gdzie wiatr zerwał poszycia dachów z wielu domów, szkoły i kościoła. Wiele dróg zostało zablokowanych poprzez połamane drzewa. Uszkodzone są linie energetyczne, na które spadły drzewa i gałęzie. 

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński uczestniczył w uroczystym apelu Ochotniczej Straży Pożarnej w Miejscu Piastowym, podczas którego poświęcono nowy samochód ratowniczo-gaśniczy Volvo oraz wręczono odznaczenia dla zasłużonych strażaków.

W sobotę, 20 lipca kilkadziesiąt osób zgłosiło się do krwiobusa, który stanął przy stadionie sportowym w Odrzykoniu. Inicjatorem akcji krwiodawstwa pt. "SAMORZĄDOWCY NA RATUNEK ŻYCIU" jest wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański oraz Polski Czerwony Krzyż w Krośnie. Wieczorem odbędzie się Piknik Rodzinny Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego.

Policjanci wyeliminowali z ruchu pijanego cyklistę oraz kierowcę, który jechał z prędkością 124 km/h. 

Funkcjonariusze SG z placówki w Medyce na gorącym uczynku zatrzymali Rosjanina, który pieszo przekroczył tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Jak ustalono, mężczyzna jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości m.in. za groźby morderstwa.

Nie skutkują apele i prośby o nie kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. Ostatnio na drogach regionu policjanci zatrzymują prawie codziennie pijanych kierowców. Do kolejnego zatrzymania doszło w noc z soboty na niedzielę w Iwoniczu. 

Do 19 lipca 2019r. mają czas zgłosić się do Urzędu Gminy młodzi mieszkańcy gminy Jaśliska, którzy zdewastowali obiekty znajdujące się na Placu Zabaw w Posadzie Jaśliskiej.

Strona 1 z 114
 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner