Inne

[RAPORT] Pandemia koronawirusa w regionie

sobota, 04 kwiecień 2020 16:00

[RAPORT NA ŻYWO] Najważniejsze informacje o pandemii koronowirusa w regionie. Liczba potwierdzonych osób zakażonych koronawirusem obecnie w województwie podkarpackim cały czas rośnie.

W związku z wyjątkową sytuacją spowodowaną wirusową pandemią i rosnącą liczbą osób hospitalizowanych, wzrasta zapotrzebowanie na krew, dlatego jak co roku z inicjatywy Wójta Gminy Wojaszówka rusza akcja humanitarna "Samorządowcy na ratunek życiu".

Finanse w dobie pandemii

sobota, 04 kwiecień 2020 08:38

Rozmowa z Pawłem Czekańskim, ekspertem finansowym mFinanse PARTNER KREDYTOWY KROSNO.

W akcje wsparcia krośnieńskiej lecznicy włączają się kolejne firmy, instytucje i mieszkańcy Krosna i powiatu krośnieńskiego. - Lista darczyńców jest coraz dłuższa - przyznaje Piotr Czerwiński, dyrektor szpitala. - Dziękujemy im wszystkim i każdemu z osobna.

Bartosz pochodzi z Równego w gmine Dukla. W sierpniu wyjechał do Szkocji do Edynburga w celach zarobkowych. Tam mieszkał i pracował. Dnia 25.03.2020 Bartosz był ostatni dzień w pracy. Od 26.03 wziął urlop. Ostatni raz mężczyzna był widziany 25.03. 2020r. Wtedy też miał zmienić adres zamieszkania jednak miał nadal mieszkać w Edynburgu.

Kolejny mieszkaniec powiatu krośnieńskiego uciekł ze oddziału zakaźnego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Do oddalenia się ze szpitala doszło w czwartek, 2 kwietnia około godziny 11.

Strażacy od pierwszego momentu, kiedy pojawiło się w Polsce zagrożenie epidemią koronawirusa, zaangażowali się w działania mające ograniczyć liczbę zakażeń. Czy ilość obowiązków zdecydowanie się zwiększyła? Jak teraz pracują?

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 4713 osób, a 12 739 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 109 osób. Niestety w powiecie krośnieńskim przybyło dzisiaj dwie osoby, które mają potwierdzone zakażenie koronawirusem.

Strona 1 z 150
 

Partnerzy portalu: