.

Inne

W niedzielę 22 września, w Odrzykoniu (gmina Wojaszówka) odbędą się X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Do udziału przystąpi 31 drużyn w czterech kategoriach: A - Seniorzy, C - Kobiety, MDP Chłopcy i MDP Dziewczęta. W tabeli poniżej postanowiliśmy podsumować tegorocznych zwycięzców zawodów gminnych. 

Po raz drugi w historii na nowym pasie krośnieńskiego lotniska zagościł samolot odrzutowy Cessna 525. Do Krosna wykonał lot z niemieckiego Baden-Baden. Tego samego dnia wykonał również dodatkowy lot na trasie Krosno-Rzeszów-Krosno, w celu zatankowania paliwa na lotnisku w Rzeszowie-Jasionce. Popołudniu samolot odleciał do Berlina. Na trasie do stolicy Podkarpacia i z powrotem pilotom towarzyszyli Krośnianie, Jakub Jastrzębski, adept pilotażu i fotoreporter Krosno112 oraz Bartek Kolanko, krośnieński spotter. Lot z Krosna do Rzeszowa trwał 9 minut. Zobaczcie ich zdjęcia. 

Niespokojny wtorek na terenie gminy Jaśliska. Musiały interweniować służby mundurowe: Straż Pożarna, Policja, Służba Więzienna, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się pożaru w budynku szkoły oraz aktowi terroru w Urzędzie Gminy. Na szczęście to były ćwiczenia zgrywające służb.

APEL. Pilnie potrzebna jest krew grupy B Rh- dla Pawła Jamroga z Potoka (gmina Jedlicze). Paweł czeka na pilną operację w szpitalu w Krośnie, jednak brakuje dla niego odpowiedniej grupy krwi. 

Nie ma mocnych na strażaków ze Spornego. Znów wygrywają w grupie A Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Korczynie z czasem bojówki 34,3s. W grupie MDP chłopców wygrywa OSP Iskrzynia, w grupie MDP dziewcząt i grupie C kobiet wygrywa OSP Kombornia. Zobaczcie fotorelację z zawodów. 

Raport z SOR #5: Rekordowy czas oczekiwania na SOR

poniedziałek, 16 wrzesień 2019 14:12

Pracuję „za ladą” SOR w jednym z większych szpitali. Codziennie przyjmujemy ponad 100 pacjentów, z czego niecałe 20% to osoby przywiezione przez Pogotowie Ratunkowe. Myśleliście kiedyś jak to może wyglądać z naszej strony? Jak wyglądają rekordowe czasy oczekiwania?

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszlo przy zbiorniku "Besko" w Sieniawie, gdzie w niedzielę (15.09 ok. 14:30) skoczył z korony zapory w kierunku rzeki mężczyzna. Niestety zginął na miejscu.

Ciągły rozwój olejów i preparatów smarowych, zwłaszcza w obszarze motoryzacyjnym, stanowi nie lada wyzwanie dla przedsiębiorstw specjalizujących się w regeneracji olejów przepracowanych. Zmiany rynkowe wraz z podążającymi za nimi zmianami w prawodawstwie wymuszają i nakładają obowiązek segregacji olejów przepracowanych. Zaproponowanie natomiast uzasadnionej technologicznie i kosztowo usługi selektywnej zbiórki tego typu odpadów pozwala na ich optymalne wykorzystanie i zrewolucjonizowanie dotychczasowych praktyk wywołujących szereg problemów technologicznych i środowiskowych.

Strona 1 z 121
 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner