Akcja "Ratownicy dla strażaka" już w sobotę!

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Oficjalnie o 16:00 w sobotę 8 października rozpocznie się akcja "Ratownicy dla strażaka". Widzimy się wszyscy na ulicy Legionów w Krośnie.

Zanim rozpocznie się akcja mamy kilka ważnych informacji organizacyjnych, z którymi prosimy się zapoznać.

1. Osoby które przyjadą prywatnymi samochodami prosimy o parkowanie na parkingach np. przy ulicach: Okrzei, Fredry, Podwale, Staszica, Kapucyńska, Legionów - naprzeciw placu targowego (bliżej ulicy Kapucyńskiej), przy Hali MOSiR, parking przy ulicy Legionów obok starej hali sportowej. 

2. Będą wyłączone z użytkowania parkingi przy ulicy Leginów obok Orlika, obok wejścia do Centrum Dziedzictwa Szkła, oraz parking przy tzw. placu cyrkowym.

3. Bardzo prosimy o dostosowanie się do poleceń osób odpowiedzialnych za ustawianie samochodów. Poniżej prezentujemy mapę rozmieszczenia stref. 

PLAN

4. UWAGA! Aby nie zakorkować miasta i w miarę usprawnić pracę służb porządkowych prosimy o przybycie na odpowiednie godziny jednostki OSP:
15:00 - gmina Jedlicze, miasto Krosno
15:10 - gmina Chorkówka, gmina Korczyna
15:20 - gmina Wojaszówka, gmina Iwonicz-Zdrój
15:30 - gmina Dukla, powiat jasielskie, powiat strzyżowski
15:40 - gmina Miejsce Piastowe, gmina Rymanów, powiat leski, powiat sanocki
15:50 - gmina Krościenko Wyżne, powiat brzozowski, powiat dębicki

5. Łączność radiowa kanał KRG-4 (jednostki mające problem z dojazdem prosimy kontaktować się na tym kanale).

6. Strażacy z jednostkek OSP KSRG proszone są o zabranie ze sobą ubrania specjalnego w razie zadysponowania do akcji.

7. Na terenie akcji obowiązuje zakaz spożywania alkoholu.

8. Zbiórka dowódców z jednostek OSP zostanie ogłoszona na kanale KRG-4

9. Uczestniczenie w kolumnie samochodów poruszającej się do Kopytowej jest nieobowiązkowe. Natomiast jednostki, które zdecydują się na przejazd nie mogą w jego trakcie zakończyć swojego udziału i odjechać w innym kierunku niż ma jechać kolumna ze względu na możliwość przerwania się kolumny i zagubienia jednostek nie znających dokładnej trasy, która jest poniżej:

10. Kolumnę prowadzić będzie samochód ekipy Cellfast Ballon Team, który będzie oświetlać drogę ogniem z palnika balonu, przed nim pojadą quady. 

11. Samochody uprzywilejowane w trakcie przejazdu używają tylko sygnałów świetlnych niebieskich, sygnały dźwiękowe włączone będą jedynie na newralgicznych skrzyżowaniach - informacja o włączeniu zostanie ogłoszona przez radio. Po przejechaniu skrzyżowania sygnał dźwiękowy samochodu musi zostać wyłączony. Maksymalna prędkość przejazdowa to 40 km/h.

12. Koniec przejazdu znajduje się w Kopytowej na skrzyżowniu dróg przy remizie. Nie przewiduje się tam postoju, a samochody po dojechaniu do skrzyżowania powinny wyłączyć sygnały świetlne.

13. W kolumnie nie mogą jechać samochody cywilne. Dopiero za ostatnim pojazdem uprzywilejowanym mogą dołączyć się inni uczestnicy akcji, którzy powinni stosować się do wszystkich reguł ruchu drogowego.

14. Pieniądze do specjalnych puszek będą zbierać Wolonatariusze Stowarzyszenia "Troska o Twoją Przyszłość" z odpowienimi identyfikatorami. Wolontariusze rozdawać również będą wizytówki z numerem konta bankowego, na które można wpłacać pieniądze na leczenie i rehabilitację Łukasza.

15. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny 601 872 050 lub mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej informacji o akcji i druhu Łukaszu pisaliśmy w artykule: Pomagamy Łukaszowi! Akcja "Ratownicy dla strażaka" już 8 października!

DO ZOBACZENIA!

 

Partnerzy portalu: