.

Misie ruszyły na ratunek. Pluszaki przekazane służbom ratunkowym

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Ponad 1000 pluszaków rozpoczęło "służbę" w południowej części naszego województwa. Pluszaki mają być wręczane dzieciom przez strażaków, policjantów i ratowników podczas wypadków i pożarów. Misie trafiły również do hospicjum dziecięcego w Rzeszowie.

W środę i czwartek (26, 27 lipca 2017r.) ponad 1000 pluszowych misiów trafiło do służb ratunkowych z Jasła, Strzyżowa, Brzozowa, Krosna i Sanoka. Po raz drugi Stowarzyszenie Nocna Jazda Bez Celu w Krośnie zorganizowało akcję "Misie na Ratunek". Na apel stowarzyszenia odpowiedziały szkoły, firmy oraz osoby, które przyniosły pluszaki podczas akcji pod koniec czerwca w Krośnie.

Dzięki firmie Lo-Stark z Miejsca Piastowego oraz portalowi Krosno112.pl udało się przekazać wszystkie misie służbom ratunkowym. Pluszaki na ratunek będą wykorzystywane przez:
- policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KMP Krosno
- ratowników Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie
- zespół "Ratownik 10" Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sanoka
- strażaków zawodowych z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie
- strażaków zawodowych z Komend Powiatowych PSP w: Brzozowie, Jaśle, Sanoku i Strzyżowie
- strażaków ochotników m.in. z Brzysk i Skołyszyna. 

Większe misie trafiły również do Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie.

- Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w zbiórkę misiów. Liczba pluszaków jest rekordowa dlatego w tym roku mogliśmy je przekazać do większej ilości służb z naszego regionu - mówi Artur Jabłoński, Prezes Stowarzyszenia NJSBC Krosno - Serdeczne podziękowania składam firmie Lo-Stark z Miejsca Piastowego, która pomogła w transporcie pluszaków oraz portalowi Krosno112.pl za rozpropagowanie akcji oraz pomoc w nawiązaniu kontaktu ze służbami ratunkowymi. 

 

 

red. | fot. Marcin Mikosz
Rafał Szubrycht
Kamil Przewłocki
NJSBC Krosno

 

Partnerzy portalu: