ODRZYKOŃ: Mężczyzna chciał skoczyć z dachu. Złapali go strażacy

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W czwartkowy poranek służby ratunkowe interweniowały w Odrzykoniu, gdzie z dachu budynku starszy mężczyzna próbował zeskoczyć. Po kilkudziesięciu minutach niedoszłego samobójcę złapali strażacy z grupy ratownictwa wysokościowego JRG Krosno. Mężczyzna został przekazany zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego.

W czwartek 1 lutego, około godziny 6:00 rano, policjanci KMP Krosno, ratownicy medyczni SPPR Krosno oraz strażacy z Krosna i Jasła interweniowali przy próbie samobójczej, podjętej przez mężczyznę. 

Mieszkaniec Odrzykonia wyszedł na dach trzypoziomowego budynku i próbował z niego zeskoczyć. Na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci, którzy negocjowali z mężczyzną, aby opuścił dach. Niestety pomimo próśb mężczyzna nie podjął negocjacji i nadal przebywał na dachu, dlatego dowódca z JRG Krosno podjął decyzję o zadysponowaniu Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego KROSNO oraz skokochronu, który najbliżej jest na wyposażeniu JRG Jasło. 

Po kilkudziesięciu minutach mężczyznę, który zszedł niżej, na daszek nad balkonem złapali strażacy z grupy ratownictwa wysokościowego. Mężczyzna został przekazany ratownikom medycznym z SPPR Krosno. Ostatecznie mężczyzna trafił do szpitala.

Na miejscu działania prowadzili:
- JRG Krosno (GCBARt Scania, SLRwys Ford)
- JRG Jasło (SLOp Nissan)
- ZRM SPPR Krosno
- KMP Krosno

red. fot. Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu: