.

W trudnym terenie medycy potrzebowali pomocy strażaków

fot. OSP KSRG Dukla fot. OSP KSRG Dukla

W trudnym terenie Nowej Wsi w gminie Dukla chora kobieta potrzebowała przetransportowania do szpitala. Ratownicy medyczni poprosili strażaków o pomoc w przewiezieniu chorej z domu do karetki. 

W poniedziałek (5.02) przed godziną 10. strażacy z OSP KSRG Dukla zostali wezwani do pomocy zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego SPPR Krosno (podstacja Dukla). 

Ratownicy medyczni by zapewnić bezpieczny transport chorej kobiecie z domu, który był położony na bardzo pochyłym wzgórzu wezwali strażaków z Dukli, którzy dysponują ratowniczym quadem wraz z przyczepką. Po kilkunastu minutach chora bezpiecznie została zwieziona do podnóża góry, gdzie czekał ambulans. 

Niestety ukształtowanie terenu i zalegający śnieg to nie jedyna przeszkoda dla ratowników i strażaków. Kolejną okazał się wąski most oraz śliski podjazd na niego. Ratownicy zamocowali na kołach łańcuchy śniegowe i dopiero wtedy przecisnęli się przez most.

W działaniach, które trwały kilkadziesiąt minut brali udział:
- ZRM SPPR Krosno (pods. Dukla - P-03 Renault)
- OSP KSRG Dukla (GLBAw Fiat + Quad Polaris)

red. fot. OSP KSRG Dukla

 

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner