.

W długi weekend służby ratunkowe miały pełne ręce roboty

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

 64 zdarzenia drogowe, ale też mnóstwo innych interwencji odnotowały służby ratunkowe na terenie powiatu krośnieńskiego podczas trwania bardzo długiego weekendu na przełomie kwietnia i maja. Przedstawiamy tylko kilka zdarzeń, do których doszło podczas długiego weekendu.

20-latek spadł z wysokości na terenie rezerwatu Prządki"
03.05.2018r około godz. 16, policjanci otrzymali informację o upadku mężczyzny ze skały na terenie rezerwatu „Prządki” w Czarnorzekach. 20-letni mężczyzna spadł z wysokości kilkunastu metrów i z obrażeniami został przetransportowany do szpitala. 20-latek był trzeźwy. Na miejscu interweniowali również medycy SPPR Krosno oraz strażacy JRG Krosno.

Dwóch motocyklistów ucierpiało w wypadku na granicy Krosna i Odrzykonia
Krośnieńscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na ul.Rzeszowskiej w Krośnie. W wypadku ranni zostali dwaj motocykliści. Do wypadku doszło 1 maja po godz. 15 w Krośnie. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem BMW, skręcając w lewo z ul. Sportowej w Odrzykoniu w ul. Rzeszowską w Krośnie, prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocyklistom, w skutek czego doszło do zderzenia obu motocykli z samochodem. Kierujący jednośladami jechali ul. Rzeszowską w kierunku Ustrobnej. Policjanci potwierdzili trzeźwość kierujących. W wypadku ucierpieli obaj motocykliści w wieku 29 i 39 lat. Zostali oni przewiezieni do szpitala. Postępowanie, mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia, prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Niewybuch w rejonie budowanego osiedla w Polance
03.05.2018r około godz. 13, dyżurny krośnieńskiej komendy został poinformowany o odnalezieniu niewybuchu przy ul. Baczyńskiego w Krośnie. Okazało się, że w rejonie budowanego osiedla, na polu rolnym leżał pocisk przeciwpancerny kal. 75 mm. Pocisk pochodził z okresu II wojny światowej. Policjanci powiadomili wojskowych saperów. Strażacy OSP Krosno-Polanka, OSP Krosno-Suchodół zabezpieczyli miejsce, natomiast żołnierze z 21 Batalionu Dowodzenia z Rzeszowa zabezpieczyli niewybuch.

Wypadek w Krasnej. Kierująca uderzyła w drzewo
Do wypadku doszło 27 kwietnia po godzinie 10 w Krasnej. Kierująca fordem prawdopodobnie straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Ranni zostali dwaj pasażerowie. Postępowanie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Zajechał drogę motorowerowi
W tym samym dniu po godzinie 14 w Widaczu ranny w wypadku został kierujący motorowerem. Jak wstępnie ustalono kierujący samochodem hyundai w trakcie wyprzedzania motoroweru, by uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem, zjechał na tor jazdy poruszającego się motorowerem. W wyniku podjętego manewru obronnego kierujący piaggio przewrócił się na jezdnię. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśnia Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Zderzenie trzech ciężarówek przy granicy w Barwinku
Jedna osoba trafiła do szpitala, po tym jak przed godziną 4:00 doszło do zderzenia trzech ciężarówek na DK19 w Barwinku tuż przy granicy ze Słowacją. Ze wstępnych ustaleń wynika, że obywatel Estonii kierujący Volvo jadąc w kierunku Słowacji najechał na tył zaparkowanej Scanii, która uderzyła w kolejnego zaparkowanego Mercedesa. Choć pojazdy są mocno uszkodzone, pięć osób podróżujących nimi nie odniosło poważniejszych obrażeń. Do szpitala trafił jedynie obywatel Estonii, który został ranny w rękę. Na miejscu działania ratunkowe prowadzili strażacy OSP KSRG Dukla, OSP Tylawa, JRG Krosno, medycy ZRM SPPR Krosno i ZRM z Nowego Żmigrodu. Policjanci WRD KMP Krosno wyjaśniają dokładne przyczyny zdarzenia. Droga krajowa nr 19 została zablokowana. Objazd ciężarówek oraz osobówek odbywał się wahadłowo przez stację Orlen.

Kolizja na DK19 w Tylawie
04.05.2018r około godz. 15, na odcinku DK 19 w Tylawie doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, że 26-letni kierujący vw passatem, jadąc w kierunku Barwinka, najechał na tył poprzedzającego mercedesa, który został zepchnięty na audi. Uczestnicy byli trzeźwi. W zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń. 26-latek został ukarany mandatem. Na miejscu interweniowali również strażacy OSP Tylawa.

Bezpieczna droga krajowa nr 19
W sobotę, 5 maja, na terenie województwa podkarpackiego wzdłuż ciągu szlaku komunikacyjnego E 371 odbywały się działania policji drogowej pod kryptonimem „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19”. W realizację akcji włączyli się krośnieńscy mundurowi. 5 maja na drodze krajowej nr 19 w powiatach: krośnieńskim, brzozowskim, strzyżowskim, rzeszowskim oraz niżańskim odbywały się wzmożone kontrole policyjne w ramach akcji „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19”. Głównym celem prowadzonych działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na tym szlaku komunikacyjnym, zmniejszenie liczby wypadków, zminimalizowanie skutków zdarzeń drogowych oraz ograniczenie liczby przekroczeń dopuszczalnej prędkości jazdy. Krośnieńscy policjanci w ramach akcji kontrolowali prędkość pojazdów oraz sprawdzali czy kierowcy przestrzegają obowiązku korzystania z pasów i innych urządzeń bezpieczeństwa. Zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia ładunków. Działania realizowane były od godz. 6 do 22. Zaangażowanych w nich było 15 krośnieńskich mundurowych. Funkcjonariusze skontrolowali 71 pojazdów, w tym 69 osobowych. Policjanci odnotowali 56 przekroczeń dozwolonej prędkości, 3 przypadki nieprawidłowego wyprzedzania, 2 nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu. W ramach działań zatrzymali jeden dowód rejestracyjny i jedno prawo jazdy.

Nie ustąpił pierwszeństwa w Sulistrowej
06.05.2018r około godz. 13, w Sulistrowej doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 56-letni kierujący renaultem scenic, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu audi, doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Kierujący trzeźwi. 22-letnia pasażerka audi została przetransportowana do jasielskiego szpitala. Prowadzone postępowanie pozwoli ustalić szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Na miejscu interweniowali medycy oraz strażacy JRG Krosno, OSP KSRG Kobylany i OSP Sulistrowa.

Akcja "Majowy weekend 2018"
W sumie przez 10 dni policjanci realizowali na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego działania pn. „Majowy weekend 2018". Funkcjonariusze interweniowali w związku z 64 zdarzeniami drogowymi. Ujawnili również 7 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. 3 maja, mundurowi zabezpieczali XX Krośnieński Bieg Konstytucji oraz Zawody Nordic Walking w Krośnie. W dniach od 27 kwietnia do 6 maja krośnieńscy policjanci realizowali akcję „Majowy weekend 2018”. Dziennie w działania zaangażowanych było od 30 do 52 funkcjonariuszy. Przez dziesięć ostatnich dni na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego doszło do 60 kolizji. Najwięcej zdarzeń drogowych tj. 13 (w tym 2 wypadki), odnotowano 27 kwietnia.

red.

Galeria

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner