Nocna Jazda Ratowników 2018. Wielka akcja aby uratować nóżkę Olusia

fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

Nocna Jazda Ratowników dla Olusia to już historia. 19 maja 2018 roku, na parkingu ORLEN Południe w Jedliczu spotkało się setki osób, aby wesprzeć małego Aleksandra z Krościenka Wyżnego. Wspaniała atmosfera i gorące serca sprawiły, że kosztowna operacja za oceanem staje się coraz bardziej możliwa.

Oluś to 9-miesięczny chłopczyk z Krościenka Wyżnego. Wrodzony brak kości piszczelowej zagraża amputacji jego nóżki. Pomóc może kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych lecz jej koszt to około 1,5 mln zł. 

Podczas sobotniej akcji Nocna Jazda Ratowników dla Olusia do puszek wolontariuszy zebrano: 26 976,01 zł. Dodatkowo na konto fundacji, której podopiecznym jest chłopczyk wpływają przelewy od darczyńców. Przez ostatnie miesiące zorganizowano szereg imprez, koncertów i licytacji dla Olusia. Wszystko wskazuje na to, że chłopiec wraz z rodzicami poleci na Florydę, gdzie lekarze dali nadzieję, że nóżkę uda się uratować.

Jest to już czwarta edycja wydarzenia, które połączyło setki ratowników. Po raz pierwszy spotkali się w 2016 roku, aby pomóc Hani Gancarz z Dobieszyna – dziewczynka cierpiała na nowotwór a dziś jest zupełnie zdrowa. Kolejnym razem ratownicy pojechali dla Łukasza Dubisa a rok temu, dokładnie 20 maja na rzecz Oliwki Kozy. Tym razem też pokazali, że można na nich liczyć.

Parking ORLEN Południe pękał w szwach. Inicjatorami akcji byli OSP Dobieszyn, Krosno112.pl a współorganizatorem OSP Krościenko Wyżne oraz Fundacja Pierwsza Pomoc z Krosna, która była odpowiedzialna za przeprowadzenie publicznej zbiórki.

Na akcję przyjechało rekordowe 127 pojazdy z OSP, z KM PSP w Krośnie, zespoły ratownictwa medycznego SPPR w Krośnie, Fundacji Służba Maltańska o. Krosno, Inspekcji Transportu Drogowego, GOPR Bieszczady, 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, radiowozy z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, Straży Ochrony Kolei, Zakładowej Straży Pożarnej Orlen Południe (na wcześniejszych akcjach gościliśmy dla Oliwki: 122, Łukasza: 103, Hani: 117).

Wśród atrakcji znalazły się Strefa MotoSportu: Revline Racing Team Marcin Wilusz, BorgWarner Racing Team Szymon Piękoś & Karol Krupa oraz Wojciech Socha Team, Strefa Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, Strefa Lotniska Rzeszów-Jasionka, Strefa Cellfast Ballon Team, Strefa Strażackie Gadżety, Strefa Stowarzyszenia Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce, Strefa ROTOR - Koło Naukowe PWSZ Krosno, Strefa Motocyklowa: Roders of Flames Chapter Krosno oraz Sherwood Riders Jedlicze, Strefa Pomocy Drogowej i Ratownictwa Drogowego, Strefa Domków Holenderskich MICCO.

Na scenie również działo się dużo. Pojawiła się orkiestra dęta z Krośnienka Wyżnego, krótkie koncerty: zespołu Avista, Anny Józefowicz i Ewy Szpak. Wszystkie służby miały również możliwość krótkiej prezentacji i opowiedzenia o swojej działalności.

Tradycyjnie odbyły się również pokazy ratownictwa technicznego (Malta, SPPR Krosno, OSP Krościenko Wyżne, OSP Jaszczew, OSP Żarnowiec, grupy wysokościowej JRG Krosno a po raz pierwszy publiczność zobaczyła "lewitujący" samochód na wodzie w wykonaniu sześciu zastępów przygotowany przez OSP Żarnowiec.

Po zbiórce i atrakcjach w Jedliczu wszystkie służby uczestniczące w wydarzeniu przejechały kolumną przez ulice Jedlicza, Dobieszyna, Krosna, aż do Krościenka Wyżnego gdzie mieszka Oluś. Widok był jak zawsze spektakularny. Po raz pierwszy dzięki telewizji Krosno24.pl mogliśmy oglądąć przejazd kolumny na żywo w internecie (kliknij: TUTAJ, TUTAJ).

Pomóc Olusiowi wyjechać do USA na operację można wpłacając pieniądze na konto Fundacji „Kawałek Nieba” - Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 , tytułem: 1212 pomoc dla Aleksandra Kosiek.

Przedstawiamy teraz tylko krótką fotorelację, a w niedzielny wieczór (20.05) zapraszamy na szerszą.

 

red. fot. Radosław Sowiński, Jakub Jastrzębski, Krzysztof Kozioł, Rafał Zarzyczny

Galeria

 

Partnerzy portalu: