Nie było porwania w Faliszówce! To wymyślona historia

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Od czwartkowego wieczoru, 9 sierpnia zostaliśmy zasypani mailami, telefonami, wiadomościami z pytaniem "Dlaczego nic nie piszecie o porwaniu chłopaka w Faliszówce?". Takie pytanie zadaliśmy krośnieńskiej Policji. Jak się okazało historia o porwaniu została wymyślona.

- Wczoraj po godzinie 20 policjanci otrzymali zgłoszenie o porwaniu 12-latka na terenie gminy Chorkówka - poinformowała Klaudyna Konarzewska z KMP Krosno - Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy policji. Interweniujący policjanci ustalili, że zgłoszenie jest niezgodne z prawdą, a opowiedziana historia o porwaniu została wymyślona.

Należy pamiętać, że bezpodstawne wzywanie policji i innych służb bardzo dezorganizuje ich pracę i w konsekwencji może nieść za sobą tragiczne historie, gdzie pomoc służb bezpieczeństwa była uzasadniona, a nie dotarła na czas.

W ostatnich dniach, w Polsce krążą dwie nieprawadziwe historie tj. o zwłokach dziecka wyłowionych z Soliny oraz o białym busie, który porywa dzieci. "Fake newsy" rozchodzą się bardzo szybko, a służą jedynie do nabijania oglądalności i wywołaniu w społeczeństwie niepokoju.

red.

 

 

Partnerzy portalu: