.

Kilkadziesiąt akcji związanych z silnym wiatrem

fot. OSP Świerzowa Polska fot. OSP Świerzowa Polska

Silne podmuchy wiatru, które zaczęły się w niedzielny wieczór dają się we znaki wielu mieszkańcom i strażakom z naszego powiatu. Od niedzieli strażacy interweniowali około 50 razy.

Najwięcej interwencji odnotowano w związku z powalonymi drzewami na jezdnie. W Świerzowej Polskiej drzewo spadło na budynek mieszkalny. Na szczęście był to budynek niezamieszkały i nikomu nic się nie stało. Wczoraj w Korczynie zabrakło prądu w związku z tym pomocy potrzebowała kobieta podłączona pod respirator. Z agregatem prądotwórczym do akcji ruszyli strażacy z OSP Korczyna. Oprócz tego w wielu miejscach zerwane były linie energetyczne i telekomunikacyjne. W Lubatówce i Targowiskach wiatr zdzierał poszycia dachowe z budynków.

W Miejscu Piastowym wiatr był tak silny, aż podnosił tunel ogrodowy o długości około 20 metrów. Długotrwały wiatr sprawia, że słabsze drzewa nadal się łamią. Działania strażaków trwają cały czas. Maksymalna prędkość wiatru wynosi 80km/h. Ostrzeżenie meterologiczne nadal jest ważne. Ostrzeżenie meteo: (Kliknij).

red. fot. jednostki OSP

 

Partnerzy portalu: