Wydrukuj tę stronę

KROSNO: Wyciek szkła w hucie. Strażacy w akcji

  • piątek, 02 listopad 2018 18:10
fot. Damian Krzanowski - Krosno24.pl fot. Damian Krzanowski - Krosno24.pl

W piątek (2.11) około godziny 17:00 doszło do rozszczelnienia wanny z wytopionym szkłem w jednej z hal huty Krosno Glass przy ul. Tysiąclecia w Krośnie. Na miejscu pojawiło się kilkudziecięciu strażaków. Sytuacja została szybko opanowana.

Tuż po godzinie 17:00 przy jednej z hal huty szkła Krosno Glass zaparkowało sześć zastępów straży pożarnej z JRG Krosno, OSP Krosno-Turaszówka i OSP Krosno-Suchodół oraz zakładowej służby ratowniczej. Jak się okazało wewnątrz doszło do rozszczelnienia wanny z wytopionym szkłem.

Z wanny mogącej pomieścić 185 ton szkła wyciekło około 180 kg, czyli nieznaczna ilość. Co pewien czas dochodzi do podobnego zdarzenia - mówią pracownicy huty i uspokajają, że nic szczególnego się nie wydarzyło. W wyniku awarii nikt nie został ranny.

Strażacy ograniczyli się do schłodzenia szkła i zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Akcją uszczelniania wanny zajęła się służba remontowa z huty. Działaniami ratowniczo-gaśniczymi kierował w pierwszej fazie st. kpt. Janusz Litwin, a w kolejnej dowódca JRG mł. bryg. Krzysztof Marszałek. 

red.