.

Wyjątkowo ciepły początek listopada. IMGW: 23.5°C w Krośnie!

fot. Marcin Pięta fot. Marcin Pięta

Początek listopada zaskakuje nie tylko pięknymi słonecznymi dniami ale i temperaturami odnotowanymi w województwie Podkarpackim. Pomiary temperatury w Krośnie z dnia 3 listopada wykazały temperaturę 20,5 st. C. dla porównania, najwyższą temperaturę jaką odnotowano (tego samego dnia) na terenie Polski w listopadzie wynosiła 24,6 st. C. na posterunku klimatycznym w Polanie (pow. bieszczadzki).

Niespełna 48 godzin później rekordy temperatury w Polsce zostały zmienione. Klatka meteorologiczna IMGW w Polanie zanotowała temperaturę 26,2 st. C., natomiast temperatura na stacji IMGW w Krośnie w dniu 5 listopada osiągnęła 23,5 st. C.

Tegoroczne rekordy zawdzięczamy układowi barycznemu nad Europą. Dzięki niżowi znajdującym się nad Morzem Śródziemnego oraz wyżowi nad Europą wschodnią utworzył się korytarz, którym ciepłe powietrze z północnej Afryki oraz południowej Europy napływa do Polski.

Przed nami może już nie będzie tak spektakularnych temperatur, jednak kolejne dni zapowiadają się nadal bardzo ciepłe.

red. Patrycja Barna / więcej info: dobrapogoda24.pl 

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner