.

Obchody 100-lecia niepodległej Polski w Krośnie i okolicach

Już za kilka dni będziemy obchodzić 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W całym kraju odbywać się będą liczne uroczystości. Przedstawiamy wydarzenia w naszym regionie.

 KROSNO
10 listopada

Uroczyste Obchody SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI w Krośnie - Polance
Uroczystości te odbędą się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Otrzymaliśmy też zgodę na wykorzystanie identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego "Niepodległa".
Program uroczystości:
10.00 - Msza św. w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Krośnie - Polanka ul. Ks. Stanisława Decowskiego.
Odsłonięcie tablic pamiątkowych przy Pomniku pamięci mieszkańców Polanki i Turaszówki poległych w walkach o niepodległość Ojczyzny w czasie I wojny światowej i w wojnie polsko - bolszewickiej 1920 roku (pomnik przy kościele).
Apel Poległych, złożenie wiązanek.

12.00 - Akademia Patriotyczna - Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru "ECHO" połączony z montażem słowno-muzycznym uczniów Szkoły Podstawowej Nr 7 - Dzielnicowy Dom Ludowy w Krośnie - Polanka (ul. Ks. Stanisława Decowskiego).
Poczęstunek z wojskowej kuchni polowej.

krosno polanka

Koncert "Lata dwudzieste, lata trzydzieste... czyli jak wkroczyliśmy w niepodległość"

Święto kuchni myśliwskiej w Hotelu Nafta Krosno

11 listopada

Główne Uroczystości w Krośnie

Obchody w dniu 11 listopada rozpoczną się o godz. 10.00 uroczystością nazwania mostu na rzece Lubatówce imieniem dr. Kamila Bogackiego. O godz. 10.30 w Bazylice Kolegiackiej „Fara” w Krośnie odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy Świętej nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. W trakcie uroczystości przy pomniku, w ramach akcji "Niepodległa do Hymnu", wspólnie odśpiewany zostanie Mazurek Dąbrowskiego. Uroczystym obchodom będzie towarzyszyć szereg imprez i wydarzeń o tematyce patriotycznej, które zostały przedstawione na plakacie poniżej.

II Wystawa Broni Palnej Współczesnej i Historycznej
Organizatorami wystawy są Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju oraz Karpackie Muzeum Broni i Wyposażenia Wojskowego. Organizatorzy zaprezentują kilkadziesiąt egzemplarzy broni pochodzącej z czasów I i II Wojny Światowej oraz broń współczesną będącą na wyposażeniu różnych służb mundurowych. Na wystawie będzie można się dowiedzieć, jak uzyskać pozwolenie na zakup broni palnej. Sekcja młodzieżowa Klubu Strzeleckiego „HUSARIA” zaprezentuje swoją broń sportową oraz będzie prowadzić nabór dzieci i młodzieży.

WIDACZ
IV Widacki Bieg Niepodległości - szczegóły na plakacie.
DUKLA 
Obchody Święta Niepodległości w Dukli rozpoczną się mszą św. o godzinie 11:00 w Kościele OO. bernardynów w Dukli.

MIEJSCE PIASTOWE 

 

RYMANÓW

ŻEGLCE I CHORKÓWKA
11 listopada 2018 roku w Żeglcach i Chorkówce odbędą się Gminne Obchody Święta Niepodległości połączone z otwarciem kompleksu boisk sportowych.
Program:
godz. 12.00 Msza Św. w Kościele Parafialnym pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żeglcach
godz. 14.00 Część artystyczna w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Chorkówce
godz. 15.00 Odsłonięcie tablicy pamiątkowej i poświęcenie kompleksu boisk sportowych
- wystąpienia okolicznościowe
- pokazy i konkursy sportowe

JEDLICZE

ROGI

KORCZYNA

 

18 listopada

KOMBORNIA

red. Natalia Paradysz

 

 

 

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner