Finał Szlachetnej Paczki - obdarowano 118 rodzin z okolicy Krosna

fot. Szlachetna Paczka fot. Szlachetna Paczka

Rejon krośnieński - to największy punkt pomocy Szlachetnej Paczki w Polsce. W tym roku udało się pomóc aż 118 rodzinom z całego powiatu krośnieńskiego oraz kilku z powiatu brzozowskiego. W miniony weekend odbył się finał akcji. Ponad 2000 paczek o łącznej wartości około 450 tys. złotych przekazano potrzebującym.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja charytatywna, która łączy rodziny w potrzebie z anonimowymi darczyńcami. Lista rodzin tworzona jest na podstawie zgłoszeń różnych instytucji i organizacji. Następnie wolontariusze Paczki odwiedzają rodziny, aby zweryfikować zgłoszenia i spisać ich faktyczne potrzeby.


Darczyńcy mogą zapoznać się z sytuacją rodzin poprzez stronę Szlachetnej Paczki. Nie ma tam podanych nazwisk, nawet imiona mogą być zmienione. Podany jest wiek i ogólny opis sytuacji materialnej rodziny. Wyszczególnione są też najważniejsze potrzeby rodziny.

XVIII edycja SZLACHETNEJ PACZKI właśnie się skończyła. Kolejny raz wśród wielu rejonów w Polsce, było również Krosno, w tym roku znów rekordowe. 118 włączonych do projektu rodzin – najwięcej w Polsce.


Już od 7.12 Wolontariusze rozpoczęli pracę w magazynie SZLACHETNEJ PACZKI który mieścił się w PWSZ w Krośnie już 7 grudnia .Czterdziestu wolontariuszy wraz ze strażakami z jednostek: OSP KSRG Krosno-Turaszówka, OSP Głowienka, OSP Faliszówka, OSP Poraj, OSP KSRG Iwonicz, OSP KSRG Pustyny, OSP KSRG Kobylany pomagało w rozwożeniu paczek bezpośrednio do rodzin. Działania rozłożone były na trzy dni: piątek, sobotę i niedzielę. 

- Darczyńcy z całej Polski oraz z zagranicy dostarczali Paczki do Naszego magazynu a z niego prosto do rodzin. Do tego weekendu przygotowywaliśmy się już od wakacji, najpierw rekrutacja wolontariuszy, następnie szkolenia i odwiedzanie rodzin. Na koniec poszukiwanie Darczyńców, na szczęście udało się pomóc każdej rodzinie i w wielu domach przed świętami zapanowała prawdziwa radość - podsumowuje akcję Lider Rejonu Krosno, Gabriela Kuźnar. - Dzisiaj korzystając z możliwości chciałabym wszystkim PODZIĘKOWAĆ, wszystkim dzięki którym ten projekt się udał Na początku nieocenionym Wolontariuszom – za odwiedzenie rodzin, za wypełnienie dokumentów, za poświęcony czas, czujne oko i otwarte serce. Następnie Strażakom, którzy poświęcili cały weekend by Paczki dotarły do wszystkich rodzin, firmie "Łuc-Dom" S.C. Przemysław Szybka za udostępnienie samochodu do rozwożenia Paczek. Wszystkim szkołom z powiatu krośnieńskiego i brzozowskiego, które organizowały zbiórki żywności dla naszych rodzin. Dziękujemy również Hotel Restauracja TWIST, Wino&Talerzyki, Posmakuj Krosno, Kawiarnia "Kawka", Siesta cafe, Cukiernia "Jagusia", Piekarnia Kopacz, Piekarnia M.Krukierek, Ambrozja, Pasta&Basta i wszystkim o których zapomnieliśmy - wylicza.

 

red, szlachetna paczka

 

Partnerzy portalu: