.

KROSNO: Zamknięto escape room przy ul. Czajkowskiego

fot. pexels fot. pexels

– W wyniku prowadzonych kontroli strażacy sprawdzili 325 escape roomów; 26 obiektów, w których wykryto największe nieprawidłowości zostało zamknięte – poinformował PAP w poniedziałek rzecznik prasowy komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak. Wśród nich znalazł się również krośnieński escape room znajdujący się przy ul. Czajkowskiego.

W piątek po godzinie 17 w tzw. escape roomie w Koszalinie doszło do pożaru, w którym zginęło pięć dziewcząt, a jeden mężczyzna jest ciężko poparzony. Na polecenie ministra Joachima Brudzińskiego Państwowa Straż Pożarna rozpoczęła kontrole przeciwpożarowe w podobnych obiektach na terenie całego kraju.

Od niedzieli przeprowadzono 325 kontroli, ze względu na wykryte nieprawidłowości zamknięto 26 lokali. Wykryto 1115 nieprawidłowości, z czego 406 jest związana z ewakuacją. Funkcjonariusze wystawili 33 mandaty.

- Ze względu na liczne uchybienia w zakresie ochrony przeciwpożarowej wydano zakaz eksploatacji pomieszczeń znajdujących się w piwnicy oraz na poddaszu budynku, które były przeznaczone na tzw. "Pokój zagadek" - poinformował st. kpt. Piotr Szydło, kierownik Sekcji Kontrolno-Rozpoznawczej z KM PSP w Krośnie - Uchybienia dotyczą szczególnie zakresu warunków ewakuacji. 

Lokal zostanie dopuszczony do eksploatacji jeżeli jego właściciel usunie wszyelkie nieprawidłowości. 

Kontrole obejmują m.in. sprawdzenie warunków ewakuacji, wyposażenie lokalu w sprzęt gaśniczy, wymagane okresowe przeglądy instalacji użytkowych (instalacja gazowa, elektryczna, przewody wentylacyjne i kominowe) oraz możliwość prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, w tym możliwość dojazdu do obiektu samochodów straży pożarnej.

red. Krosno112.pl / remiza.com.pl

 

Partnerzy portalu: