.

NOWA WIEŚ: Strażacki quad pomógł medykom w transporcie chorej kobiety

fot. OSP KSRG Równe fot. OSP KSRG Równe

NOWA WIEŚ. Ciężkie warunki na drodze dojazdowej do domu, w którym mieszka chora kobieta uniemożliwiły bezpośredni dojazd wezwanego do niej zespołu ratownictwa medycznego.

W poniedziałek (14.01) około godziny 10 zespół ratownictwa medycznego SPPR Krosno został wezwany do starszej kobiety, mieszkającej w Nowej Wsi (gm. Dukla). 

Niestety dojazd ambulansu pod stromą górę okazał się niemożliwy. Do domu położonego tuż przed górą Cergową (ostatniego w Nowej Wsi) medyków wsparli strażacy z Równego, którzy dysponują terenowym samochodem Tarpan i quadem z przyczepką. 

Ze stromego wzniesienia i oblodzonej drogi starsza pacjentka została zwieziona do karetki za pomocą strażackiego quada. 

- Dziękujemy serdecznie strażakom z OSP Równe za pomoc w transporcie naszej pacjentki. Warunki drogowe nie pozwoliły nam na szybki podjazd pod wskazany adres, jednak dzięki Waszej pomocy i pełnemu zaangażowaniu udało się bezpiecznie przewieźć kobietę do karetki - strażakom OSP KSRG Równe dziękują ratownicy z Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie, którzy interweniowali w Nowej Wsi. 

Taki sprzęt jak quady na terenie powiatu krośnieńskiego nie są jeszcze popularnym wyposażeniem jednostek OSP, a jak widać mogą zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom terenów górzystych. Quady mogą być również wykorzystane m.in. w działaniach gaśniczych lub akcjach poszukiwawczych.

red. fot. OSP KSRG Równe, SPPR Krosno

 

Partnerzy portalu: