.

POSADA GÓRNA: Zatrzymanie krążenia u mężczyzny. W akcji strażacy i ratownicy LPR

fot. Rafał Zarzyczny - Krosno112.pl fot. Rafał Zarzyczny - Krosno112.pl

 W czwartek (14.03) około godziny 14. nieopodal głównej drogi w Posadzie Górnej doszło do zatrzymania krążenia u mężczyzny.

Na pomoc zostali wezwani strażacy z OSP KSRG Rymanów, JRG Krosno wraz z dowódcą jednostki i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z bazy w Sanoku. Pierwszy na miejscu zdarzenia był mieszkający po sąsiedzku strażak ochotnik OSP Posada Górna, a na co dzień funkcjonariusz JRG PSP Krosno, który przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Poinformował także żonę poszkodowanego jak ma mu pomóc w udrożnieniu dróg oddechowych.

Jeszcze przed przylotem LPR-u strażacy z OSP Rymanów za pomocą defibrylatora AED, który jest na ich wyposażeniu, przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcję resuscytacyjną wspomagał także strażak ochotnik z OSP Sieniawa. Po kilku minutach udało się przywrócić funkcje życiowe poszkodowanego. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Krośnie przez helikopter LPR.

Gdyby nie funkcjonariusz JRG PSP Krosno i strażak OSP Posada Górna, mężczyzna mógłby nie przeżyć.

red. fot. Rafał Zarzyczny

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner