Dzień Wagarowicza: Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem

fot. KMP Krosno fot. KMP Krosno

„Dzień wagarowicza” jest nieodłącznym elementem świętowania przez młodzież początku kalendarzowej wiosny. Słoneczna aura zachęca młodych ludzi do spędzania czasu poza szkolnymi murami. Nad bezpieczeństwem witających wiosnę czuwają policjanci.

21 marca to początek kalendarzowej wiosny oraz tradycyjny „Dzień Wagarowicza”. W trosce o bezpieczeństwo świętującej młodzieży, krośnieńscy policjanci patrolują rejony parków i ścieżek spacerowych przy Wisłoku i Lubatówce. Mundurowi widoczni są również w rejonach szkół i centrów handlowych. Kontrolują punkty dystrybucji alkoholu, gdzie może dochodzić do jego sprzedaży osobom poniżej 18 roku życia. Dzielnicowi sprawdzają osiedlowe zakamarki i pustostany, a funkcjonariusze ruchu drogowego dbają o bezpieczeństwo w rejonie najbardziej ruchliwych ulic miasta.

Również dziś policyjni profilaktycy spotykają się z młodzieżą jedlickiego liceum. Mundurowi promują służbę w Policji jako atrakcyjną alternatywę zawodową dla absolwentów szkół średnich. Ponadto rozmawiają o cyberprzestępczości, bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

red.

 

Partnerzy portalu: