.

ŻARNOWIEC: Ranny strażak podczas usuwania skutków nawałnicy

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Od kilkudziesięciu godzin strażacy walczą z siłami natury. Zmęczenie jednak daje się we znaki najtwardszym. W Żarnowcu około godziny 11. podczas akcji przeciwpowodziowej jeden ze strażaków działających nieprzerwanie od około północy osłabł i stracił chwilowo przytomność.

W nocy z czwartku na piątek (23/24.05) nad powiatem krośnieńskim i Krosnem przeszła potężna ulewa. Na metr kwadratowy spadło 46 litrów wody (pomiar dobowy na godzinę 8:00 - stacja hydro-meteo Krosno). Od pierwszych godzin na strażacki numer alarmowy 998 spływały zgłoszenia o zalanych piwnicach, domach (Krosno, ul. Wisze), czy też zalanych drogach. 

Wśród setek bezinteresownych ochotników, którzy ruszyli z pomocą mieszkańcom zalanych terenów byli również strażacy z OSP Dobieszyn. Prowadzili nieprzerwanie działania od około godziny 00:00 w wielu miejscach. Około godziny 11:00 po zakończeniu działań w Żarnowcu (gm. Jedlicze) jeden ze strażaków poczuł się źle i na chwilę stracił przytomność. Pierwszej pomocy udzielili mu koledzy z jednostki oraz z jednostek OSP KSRG Żarnowiec, OSP Męcinka oraz wykfalifikowani medycy z OSP KSRG Dukla, którzy niedaleko prowadzili działania przeciwpowodziowe. 

Po chwili do strażaków dołączyli medycy SPPR Krosno, którzy przyjechali z podstacji w Jedliczu. Strażak, dzięki szybkiej akcji swoich kolegów, w stanie ogólnym dobrym, trafił do krośnieńskiego szpitala.

 

red.

 

Partnerzy portalu: