.

Strażnicy graniczni uratowali mężczyznę po użądleniu. W akcji śmigłowiec LPR

fot. BiOSG fot. BiOSG

Funkcjonariusze SG pełniący służbę w IV Wydziale Lotniczym ZG KGSG oraz w Placówce SG w Huwnikach, dzięki szybkiej reakcji i udzieleniu pomocy przedmedycznej uratowali życie i zdrowie mężczyzny.

Do zdarzenia doszło 22 maja w okolicy Placówki SG i lądowiska w miejscowości Huwniki. Kapitan SG Grzegorz Bartoszewicz pełniący tego dnia dyżur lotniczy zauważył opartego o ogrodzenie lądowiska mężczyznę wołającego o pomoc. Gdy podszedł bliżej, mężczyzna szeptem zdołał powiedzieć, że użądliły go pszczoły, a jest uczulony na ich jad.

Natychmiast kapitan Bartoszewicz razem z kolegą majorem Wiesławem Szubart, który również zobaczył poszkodowanego, bez chwili wahania przeskoczyli przez ogrodzenie i rozpoczęli udzielanie mu pierwszej pomocy.

Dodatkowo, na miejscu zjawili się jeszcze dwaj funkcjonariusze, którzy momentalnie zadzwonili po pogotowie ratunkowe i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Po chwili, na miejsce przyjechało pogotowie.

Ratownicy stwierdzili, iż stan użądlonego przez pszczoły mężczyzny jest bardzo poważny i bezzwłocznie wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W tym czasie, funkcjonariusze Straży Granicznej szybko zabezpieczyli lądowisko i umożliwili bezpieczne lądowanie, a potem odlot śmigłowca LPR z chorym na pokładzie.

Aktualnie, 57-letni mężczyzna, mieszkaniec Przemyśla, który w tym dniu pracował na swojej działce, przebywa w szpitalu w Przemyślu. Stan jego zdrowia jest już stabilny.

Najprawdopodobniej, dzięki tzw. zimnej krwi oraz szybkiej akcji ratowniczej uratowano życie i zdrowie człowieka.

red. fot. BiOSG

 

Partnerzy portalu: