Parkuj i jedź. Otwarto "Stację Wojaszówka"

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Parking typu Park&Ride "Stacja Wojaszówka" otwarto w piątek 6 września, w Wojaszówce. Na bezpłatnym parkingu będzie można zostawić samochód i dalej jechać autobusami MKS Krosno i firmy Bodek.

Na terenie dawnego stadionu wybudowano nowy parking wraz z przystankiem autobusowym. Jest to pierwszy na gminie Wojaszówka parkingu typu Park&Ride, czyli parkuj i jedź. Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański oraz Prezydent Krosna Piotr Przytocki zachęcają do zaparkowania samochodu lub roweru na "Stacji Wojaszówka" i kontynuowania podróży komunikacją zbiorczą, m.in. krośnieńskimi autobusami MKS. 

Otwarcie "Stacji Wojaszówka" sfinalizowało duży projekt, którego koszt wyniósł 1 048 000 zł. W ramach projektu wybodowano lub wyremontowano 39 przystanków, wybudowano parking Park&Ride oraz uruchomiono nowe linie autobusowe łączące miejscowości gminy Wojaszówka z miastem Krosnem. Dodatkowo dzięki rządowemu programowi Transport+ uruchomiono dodatkową linię autobusową, która dotrze do Pietruszej Woli i Rzepnika. Będzie to aż pięć kursów dziennie.

- Praktycznie cała gmina Wojaszówka została zabezpieczona w transport zbiorowy. Czekamy jeszcze na otwarcie lini nr 12, która pojedzie w przez Łęki Strzyżowskie w kierunku Frysztaka - mówi Sławomir Stefański, Wójt Gminy Wojaszówka.

- Do Gminy Wojaszówka dociera już ekologiczny tabor MKS, który spełnia oczekiwania ludzi niepełnosprawnych i starszych. Chcemy, aby transport podmiejski się rozwijał, aby ludzie przestali dojeżdżać indywiduwalnie autami do Krosna, bo to stwarza z kolei korki i szkodliwą emisję na terenie miasta - powiedział na otwarciu Piotr Przytocki, Prezydent Miasta Krosna.

Na zakończenie otwarcia strażacy z OSP Wojaszówka i OSP Łączki Jagiellońskie oddali salut wodny na teren parkingu. 

red. fot. Krosno112.pl

Galeria

 

Partnerzy portalu: