Wietrzno: Apel o pomoc dla ofiar pożaru domu

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Pani Bernardyna, szesnaście kotów i trzy psy potrzebują Waszej pomocy. W połowie kwietnia ich dom strawił ogień, a przed zimą muszą mieć dach nad głową.

W nocy 16 kwietnia przez kilka godzin czterdziestu strażaków gasiło pożar drewnianego domu Pani Beni. To oni w pierwszej chwili pomogli jej wynosić wyposażenie, uratowali kilka kotów, które schowały się na strychu. Wydawało się, że w budynku nie będzie można mieszkać i nadaje się tylko do rozbiórki. Jednak, kiedy zrobiło się jasno i przyszła sąsiadka pytając "od czego zaczynamy", wróciła nadzieja na wyremontowanie domu i ponowne zamieszkanie. 

 

Do pomocy włączyli się inni sąsiedzi, mieszkańcy Wietrzna oraz gminy Dukla. Z pomocą przyszedł proboszcz lokalnej parafii oraz przyjaciele z kilku fundacji m.in. Fundacji Felineus i Fundacji Zmieńmy Świat, które aktywnie wspierają Panią Benię organizując jej pomoc finansową. 

Przed zimą najważniejsza jest odbudowa dachu, który całkowicie uległ zniszczeniu. W tym celu utworzono specjalne subkonto na które można wpłacać nawet najmniejszą kwotę:

Fundacja Zmieńmy Świat, ul Lwowska 55,33-100 Tarnów
Nr konta: 95 1750 1338 0000 0000 2091 2607
Paypal : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Tytuł przelewu: Cele statutowe - pożar Wietrzno

Do tej pory na konto wpłacono 2763,67 zł co jest kroplą w morzu potrzeb. Pani Bernardyna prosi również o:

- ciepłe koce,
- kołdry,
- śpiwory,
- karma dla psów i kotów,
- środki przeciwkleszczowe

Zwierzęta do tej pory mieszkały w domu, obecnie cały czas muszą przebywać pod gołym niebem, dlatego kichają i kaszlą. 

Pani Bernardyna przekazuje wszystkim wyrazy podziękowania, za wszystko co dla niej przekazaliście. My prosimy o włączenie się do akcji pomocy i przekazywanie informacji Waszym Przyjaciołom i Znajomym, każda złotówka jest ważna. 

red.
fot. Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu: