W Krośnie obok budynku Centrum Dziedzictwa Szkła stanęła modernistyczna rzeźba

W czwartek, 21 listopada, przy budynku Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie stanęła abstrakcyjna rzeźba autora Witolda Śliwińskiego, znanego krośnieńskiego artysty plastyka. Planowane jest postawienie jeszcze jednej abstrakcyjnej rzeźby, tym razem na skarpie obok Starówki.

Rzeźba, która stanęła przy ulicy Legionów, znajduje się na starej studni. Wykończona została narzutą cementową. Sama rzeźba nawiązuje do organicznych klimatów, wykonano ją z rdzewionej stali, a przedstawia zestawione ze sobą pod różnym kątem owale i szklane pręty, które "malują" obrazy wpadającym w nie światłem. Przygotowania do montażu rzeźb trwały od ubiegłego roku.

Natomiast rzeźba, która stanie na krośnieńskiej Starówce w grudniu, wykonana będzie w modernistycznym stylu, pomalowana na cztery kolory. Stanie na cementowej wylewce, a jej forma będzie przedstawiać labirynt 3D o wymiarach 2x2x2 metry. Planowane jest oświetlenie rzeźb w nocy, a sam Witold Śliwiński podkreśla, że żależy mu, aby dzieła dawały inne doznania estetyczne po zmroku niż w dzień.

- Do tej pory w Krośnie nie było rzeźb o takim charakterze – mówi Witold Śliwiński. - Z pewnością każdy będzie inaczej je interpretował i widział w nich coś innego. Mają też podkreślać kontrast między starą architekturą a nowym podejściem do sztuki.

Łączny koszt obu rzeźb to 90 tys. zł.

red. | fot. Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu:

beniaminek2020lostark-logojubiler-jaracz-logologoAnonseKrosnojasion24metkro