Krośnieński pilot w finale Międzynarodowego Plebiscytu Lotniczego Cumulusy 2019

fot. archiwum Wojciech Gałuszka fot. archiwum Wojciech Gałuszka

Krośnianin Wojciech Gałuszka został nominowany w prestiżowym Międzynarodowym Plebiscycie Lotniczym Cumulusy 2019. Pilot z Krosna znalazł się pośród 15 finalistów w kategorii Cumulus Sportowy. Rozstrzygnięcie nastąpi w ramach głosowania online i SMS.

Wojciech Gałuszka to wychowanek Aeroklubu Podkarpackiego, wieloletni instruktor, który wyszkolił wielu Krośnian. Jest także pierwszym oficerem w Polskich Liniach Lotniczych LOT. W roku 2019 wywalczył on tytuł Mistrza Polski w akrobacji szybowcowej w klasie advanced podczas Mistrzostw Polski na lotnisku Aeroklubu Gdańskiego w Pruszczu Gdańskim.

Jego dokonania zostały docenione w Międzynarodowym Plebiscycie Lotniczym Cumulusy 2019. Krośnieński pilot dostał się do finałowej 15 w kategorii Cumulus Sportowy. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w drodze głosowania. Od 18 do 31 stycznia głosować można za pomocą strony internetowej www.cumulusy.pl, a także przez SMS.

Aby zagłosować na Wojciecha Gałuszę należy wysłać SMS o treści cumulusy.43 pod numer 7268 (koszt wysłania SMS wynosi 2.46 PLN brutto) lub poprzez specjalny formularz głosowania online na stronie internetowej Plebiscytu. Zarówno w przypadku SMS, jak i głosowania online - na każdego z Nominowanych, z jednego nr telefonu/urządzenia, można zagłosować jeden raz na dobę.

- Nominacja w tym konkursie jest dla mnie wielkim zaskoczeniem. Mimo, zdobycia tytułu Mistrza Polski, nie podejrzewałem, że moja kandydatura zostanie zgłoszona. Traktuję to jako sukces – mówi Wojciech Gałuszka.

red. Sławomir Farbaniec, fot. archiwum Wojciech Gałuszka

 

Partnerzy portalu: