Strażacy interweniowali już 166 razy w związku z wichurą

fot. Czytelnik fot. Czytelnik

Tak jak przewidywano, orkan Sabina dotarł do Krosna w godzinach nocnych, wyrządzając wiele szkód. Do godziny 17:40 strażacy interweniowali już 166 razy, a ta liczba wciąż rośnie, gdyż wciąż zgłaszane są szkody i miejscowe zagrożenia.

Najwyższa odnotowana prędkość wiatru wynosiła 119 km/h podaje meteo-krosno.pl

84565987 186187972601730 5085739735188504576 n

Skutkiem wichury są przede wszystkim połamane drzewa, często leżące na jezdni, a także uszkodzenia dachów, czy nawet poprzewracane pojazdy. Strażacy wciąż interweniują w powiecie.

Na szczęście w wyniku szalejącego wiatru nikt nie ucierpiał. Strażacy interweniowali kilka razy na ulicy Tysiąclecia, gdyż wichura uszkodziła dach marketu Biedronka, a także przez jakiś czas nie działała sygnalizacja na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Naftowa. Również w pobliżu skrzyżowania przewróciło się potężne drzewo, uszkadzając stojące na czerwonym świetle auta.


Niedaleko Zespołu Szkół Mechanicznych, na drogę również przewróciło się drzewo, na szczęście nie wyrządzając większych szkód.

Z kolei w Moderówce, po godzinie 11:00, wskutek wichury przewróciła się przyczepa ciężarówki. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami, gdyż na czas wyciągania pojazdu z rowu, droga krajowa była zablokowana. 

W miejscach mniej osłoniętych od wiatru, kierowcy mieli trudności z utrzymaniem stabilności pojazdu, co nawet zakończyło się dachowaniem.
Niestety szkody ponieśli także mieszkańcy domów jednorodzinnych. Z wielu domów pozrywane zostały poszycia dachowe, a nawet kominy. 

Powyrywane drzewa z korzeniami napotkano także w miejscach mniej odsłoniętych od wiatru, gdzie ryzyko przewrócenia drzew na drogę jest największe. 

Na skrzyżowaniu ulic Podkarpackiej i Zręcińskiej uszkodzeniu uległa sygnalizacja świetlna, która spadła prosto na jezdnię, na szczęście nie raniąc żadnych kierowców.
W Targowiskach silny wiatr przewrócił przystanek autobusowy.

W ramach bezpieczeństwa odwiedzających, zamknięto krośnieńskie lodowisko przy ulicy Legionów. Choć wiatr powoli ustępuje, należy liczyć się z utrudnieniami na drogach, gdyż połamane gałęzie wciąż zaśmiecają jezdnie. Apelujemy także o czujność, gdyż uszkodzone konstrukcje czy drzewa mogą w każdej chwili przewrócić się lub spaść, powodując zniszczenia czy nawet uszczerbki na zdrowiu.

red. Natalia Paradysz | fot. Krosno112.pl, Czytelnicy 

Galeria

 

Partnerzy portalu: