24-latek wpadł do studni. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z Krosna zadysponowana

fot. profil Facebook Gmina Brzyska fot. profil Facebook Gmina Brzyska

W środowy wieczór (12.02) po godzinie 18:00 w Brzyskach (pow. jasielski) na terenie prywatnej posesji 24-letni mężczyzna wpadł do studni. Pomimo podjęcia natychmiastowej akcji ratowniczej i zadysponowania Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego KROSNO z JRG Krosno życia mężczyzny nie udało się uratować.

Jak informuje portal Jaslo4u.pl  24-letni mieszkaniec Brzysk wpadł do studni. O sprawie zostały poinformowane wszystkie służby ratownicze. Na miejsce przybyła straż pożarna, która podjęła działania, aby wydobyć ze studni młodego mężczyznę. 24-latek przez kilkanaście do kilkudziesięciu minut przebywał pod wodą. Na miejsce przybyło także pogotowie ratunkowe. Poszkodowanego reanimowano, a następnie przewieziono do jasielskiego szpitala. Trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy w stanie ciężkim zagrażającym życiu. Niestety pomimo starań medyków jego życia nie udało się uratować. 

Do zdarzenia natychmiast po otrzymaniu informacji wyjechała z JRG Krosno Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego KROSNO. Jeszcze przed przyjazdem grupy strażakom z powiatu jasielskiego udało się wydobyć mężczyznę na powierzchnię. 

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci KPP Jasło pod nadzorem prokuratora.

red.

 

Partnerzy portalu: