Kolejny krośnianin uciekł ze szpitala w Jaśle. Złapali go policjanci

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Kolejny mieszkaniec powiatu krośnieńskiego uciekł ze oddziału zakaźnego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Do oddalenia się ze szpitala doszło w czwartek, 2 kwietnia około godziny 11.

Policjanci z jasielskiej komendy otrzymali informację, że z oddziału zakaźnego oddalił się 36-letni mężczyzna, który diagnozowany jest pod kątem obecności wirusa SARS-CoV-2.

- Około godz. 11, dyżurny komendy policji w Jaśle został zawiadomiony o ucieczce pacjenta z oddziału zakaźnego jasielskiego szpitala. Mężczyzna przebywał w jasielskiej lecznicy od dwóch dni ponieważ diagnozowany był pod kątem zakażenia koronawirusem - relacjonuje podkom. Paweł Wojtunik z KPP w Jaśle - Po otrzymaniu zgłoszenia, będący w służbie policjanci niezwłocznie podjęli działania zmierzające, do jak najszybszego ustalenia miejsca jego pobytu.

W efekcie prowadzonych działań funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego odnaleźli mężczyznę na ulicy Jana z Dukli w Jaśle, powiadamiając o tym służby medyczne. 36-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego został przetransportowany do szpitala specjalistyczną karetką i pozostał pod opieką lekarzy.

- Policjanci sporządzili z tego zdarzenia dokumentację, na podstawie której zostaną przeprowadzone czynności sprawdzające pod kątem zaistnienia przestępstwa z art. 165 § 1 kodeksu karnego - dodaje podkom. Wojtunik.

Policjanci apelują, by nie lekceważyć wprowadzonych poleceń i wytycznych. "Bądźmy odpowiedzialni, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo zarażenia i dalszego rozprzestrzeniania się epidemii."

red.

 

Partnerzy portalu: