Chcieli umyć samochody. Surowe kary dla lekceważących nowe przepisy

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Od 1 kwietnia wprowadzone zostały nowe ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Jednak pomimo wysokich kar finansowych, w dalszym ciągu zdarzają się osoby lekceważące obowiązujące zakazy. Między innymi nie można myć samochodów na myjniach, ponieważ to nie jest pierwsza potrzeba w czasie ograniczeń.

Większość mieszkańców regionu stosuje się do wydawanych zaleceń w zakresie ograniczenia kontaktów z innymi osobami oraz zakazów przemieszczania się. Miniony weekend pokazał jednak, że nie wszyscy respektują nowe zasady funkcjonowania społecznego.

NIE POTRAFILI SPRECYZOWAĆ CELÓW SWOJEJ PODRÓŻY
W sobotę około godz. 15.30, w Miejscu Piastowym policjanci zatrzymali do kontroli osobowego seata, którego 21-letni kierujący spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyzna przewoził troje pasażerów, którzy nie potrafili sprecyzować celu swojej podróży, lekceważąc przy tym obowiązujące przepisy zakazujące przemieszczania się, w związku z epidemią koronawirusa. Wobec wszystkich podróżujących seatem zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu.

W niedzielę przed godz. 19, mundurowi zwrócili uwagę na mercedesa, który przejeżdżając ul. Bieszczadzką, kilkadziesiąt minut spędził na parkingu Starostwa Powiatowego w Krośnie. Poddany kontroli 21-letni kierujący, nie potrafił wskazać celu swojej miejskiej przejażdżki. Wobec mężczyzny zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu, gdyż odmówił przyjęcia mandatu. Podróżujący z nim pasażer został ukarany 500 zł. grzywną.

SPOŻYWALI ALKOHOL W ZAPARKOWANYM SAMOCHODZIE i NA PRZYBALKONOWEJ ŁAWCE
Do kolejnych naruszeń obowiązujących przepisów sanitarnych, dochodziło w niedzielę. Policjanci interweniowali m.in. na ul. Szklarskiej, gdzie trzy osoby spożywały alkohol w zaparkowanym audi oraz na ul. Walslebena, gdzie grupa znajomych zorganizowała sobie alkoholową biesiadę, na przyblokowej ławce. Sami uczestnicy nie kryli, że spotkali się w celach towarzyskich, lekceważąc tym samym obowiązujące zakazy. Wobec osób, które złamały obowiązujące zakazy, policjanci skierują wnioski o ukaranie do sądu.

KIEROWCY MYJĄ SAMOCHODY
Policjanci dyscyplinowali kierowców, którzy na terenie myjni samochodowych przy ul. Podkarpackiej i Sikorskiego w Krośnie, porządkowali swoje samochody. 30-letnia kierująca audi, jej pasażer oraz 44-letni kierowca hyundaia, odmówili przyjęcia mandatów karnych i teraz ich sprawą zajmie się sąd.

- Apelujemy o rozsądek i podjęcie wspólnych wysiłków w celu zahamowania rozwoju wirusa. Bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad - mówi asp. sztab. Paweł Buczyński z KMP Krosno. 

red.

 

Partnerzy portalu: