Wspieraj rolników i ogrodników z Korczyny

fot. Facebook fot. Facebook

Coraz więcej gospodarstw rolnych odczuwa negatywny wpływ pandemii. - Dlatego zastanówmy się jak wesprzeć lokalnych ogrodników – apeluje Andrzej Urbanek, właściciel gospodarstwa rolnego w Korczynie.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski sugeruje, by podczas codziennych zakupów kierować się patriotyzmem konsumenckim. - Wybierajmy świadomie polskie produkty, w ten sposób przyczynimy się do uratowania miejsc pracy – apeluje.

O rozpoczęciu ogólnopolskiej akcji #KupujŚwiadomie #ProduktPolski poinformował na poniedziałkowej konferencji prezydent Andrzej Duda. - Jeżeli kupujemy żywność, to zwracajmy uwagę, żeby była to żywność polska, bo to wspiera rozwój naszej gospodarki, walkę z kryzysem, wspiera naszych przedsiębiorców – mówił i akcentował: Polscy rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe, za co jesteśmy im wszyscy jako społeczeństwo ogromnie wdzięczni.

Na terenie naszego powiatu najbardziej znane i cenione są rolnicze przedsiębiorstwa rodzinne z Korczyny. 

Andrzej Urbanek na facebookowej stronie swojego gospodarstwa (kliknij) wskazuje możliwość kupowania produktów z gospodarstw lokalnych i odsyła do ich profili.

Do zakupu sadzonek (m.in. pomidorów, papryki, ogórków, selerów, sałaty, kapusty, poziomek, truskawek czy ziół) zachęca Damian Urbanek z Korczyny-Spornego. - W przydomowym ogródku możesz też mieć własne warzywa i owoce, a wtedy wiesz, co jesz! - pisze.

Sadzonki warzyw oferuje też Gospodarstwo Ogrodnicze Boczarowie z Korczyny (kliknij).

Epidemia koronawirusa powoduje też duże straty w branży kwiatowej. Kwiaciarnie stacjonarne są zamknięte. Część z nich postawiła na dowóz kwiatów pod drzwi (bez dodatkowych opłat).

Trwa sezon sprzedaży kwiatów doniczkowych i roślin ogrodowych. Lokalnych ogrodników można wspierać robiąc zakupy bezpośrednio u nich.

Jolanta i Grzegorz Gonet (Kwiaty Korczyna) oraz rodzina Pelczarów (Kwiaty Pelczar) prowadzą takie gospodarstwa w Korczynie. Chętnie pomogą w wyborze roślin do ogrodu czy donic oraz udzielą informacji o ich uprawie i pielęgnacji. Rośliny dostarczają też do klientów.

Odwiedźcie ich koniecznie!

red. Krosno112.pl, fot. profile Facebook

 

Partnerzy portalu: