Znane są wyniki badań pacjentów i personelu kardiologii krośnieńskiego szpitala

czwartek, 28 maj 2020 19:18
fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl

Oddział kardiologiczny Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie od piątku (29 maja) wznawia normalną działalność. Już trzy oddziały mogą wrócić do pracy po wprowadzonej w ub. tygodniu kwarantannie.

Kardiologia (przy ul. Korczyńskiej) oraz oddziały paliatywny, dermatologiczny i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy (przy ul. Grodzkiej) ograniczyły działalność, po tym jak u jednej z pracownic wykryto zakażenie koronawirusem. Choć kolejne testy nie potwierdziły pierwszego wyniku, to prewencyjnie wprowadzono kwarantannę.

W poniedziałek (25 maja) dyrekcja krośnieńskiego szpitala poznała wyniki powtórnych badań wymazów personelu i pacjentów oddziału paliatywnego i dermatologicznego. Wykluczono obecność koronawirusa. Dziś (28 maja) nadeszły wyniki badań z oddziału kardiologicznego. Tu też nie wykryto COVID-19.

W związku z tym zakończyła się kwarantanna na tych trzech oddziałach. 

W piątek (29 maja), szpital wznawia udzielanie konsultacji kardiologicznych i dermatologicznych dla potrzeb pacjentów leczonych w SOR oraz w innych oddziałach szpitalnych, a także przyjęcia do: Oddziału Kardiologicznego z Ośrodkiem Implantacji Stymulatorów Serca, Oddziału Dermatologicznego, Oddziału Medycyny Paliatywnej, Poradni Kardiologicznej, Poradni Dermatologicznej.

Kwarantanna obowiązuje jeszcze w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym. Dziś zostały tam pobrane próbki do badań. Ich wyniki mają być znane jutro.

red.