Wirtualnym "wyjazdem" na derby do Jasła, kibice Karpat Krosno pomogli szpitalowi

fot. K.S. Karpaty Krosno fot. K.S. Karpaty Krosno

Ponad 1000 zł zostało zebrane podczas akcji "Wyjazd na derby" organizowanej przez kibiców Klubu Sportowego Karpaty Krosno.

Społeczność kibiców Klubu Sportowego Karpaty Krosno w ramach pomocy medykom z krośnieńskiego szpitala zorganizowała wirtualny "wyjazd" na mecz do Jasła. Cała akcja polegała na uzbieraniu jak największej ilości środków, poprzez wpłatę tzw. "cegiełki" w wysokości kosztu wyjazdu. 

Planowo mecz derbowy z Czarnymi Jasło miał się odbyć 22 kwietnia, jednak sytuacja w kraju nie pozwoliła na odbycie się wydarzenia. Mimo to, kibice krośnieńskiej drużyny zmobilizowali siły i kupując wirtualne bilety wspólnie uzbierali 1103,59 zł. Cała kwota została przekazana dla krośnieńskiego szpitala.

To nie pierwsza charytatywna akcja podejmowana przez K.S. Karpaty Krosno i kibiców. Kilka tygodni temu klub, nominowany przez inną drużynę sportową, podjął wyzwanie i przekazał na licytację gadżety związane z "Karpatami". Akcja zainicjowana przez Otryt Lutowiska miała na celu przeprowadzenie licytacji klubowych gadżetów i przekazanie całego dochodu okolicznym szpitalom w ramach pomocy w czasie trwającej pandemii. Całkowity dochód z licytacji wyniósł 1740 zł i przekazany został na zakup m.in. płynów do dezynfekcji, maseczek oraz rękawiczek jednorazowych, które rozdzielone zostały pomiędzy szpital w Krośnie i Ustrzykach Dolnych.

autor tekstu: Natalia Paradysz
autorzy zdjęć: K.S. Karpaty Krosno

 

Partnerzy portalu:

beniaminek2020lostark-logojubiler-jaracz-logologoAnonseKrosnojasion24metkro