Kolejny dzień z ostrzeżeniem. Możliwe burze i podtopienia

IMGW-PIB wydało ostrzeżenie dla całego województwa podkarpackiego o wystąpieniu burz z obfitymi opadami deszczu oraz prywami wiatru. Miejscami możliwy grad. Kolejny raz może dojść do lokalnych podtopień, podobnie jak w środę (kliknij). 

BURZA
Ważność ostrzeżenia: od godz. 08:00 dnia 19.06.2020 do godz. 21:00 dnia 19.06.2020

Obszar: Wszystkie powiaty

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

GWAŁTOWNE WZROSTY STANÓW WODY

Ważność: od godz. 10:00 dnia 19.06.2020 do godz. 22:00 dnia 19.06.2020

Obszar: zlewnie: Małej Wisły, Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Wisłoki, Sanu, Wisłoka, Nidy, Czarnej, Kamiennej, mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły oraz zlewnie Dunaju i Dniestru w granicach państwa (małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie)

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo i krótkotrwale stanów alarmowych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 35%

Uwagi: Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Prognoza na portalu: meteo-krosno.pl

red.

 

Partnerzy portalu:

beniaminek2020lostark-logojubiler-jaracz-logologoAnonseKrosnojasion24metkro