APEL: Dzięki Twojej pomocy Zuzia będzie mogła biegać!

czwartek, 25 czerwiec 2020 09:35

Drodzy Internauci społeczność Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola "Motylek" zwraca się z gorącą próbą o wsparcie swojej podopiecznej. Zuzia to super dziewczynka, jest bardzo dzielna mimo że boryka się z problemami zdrowotnymi. Ma ona dwie siostry a dosłownie kilka dni temu urodził się braciszek. W maju dowiedzieliśmy się że Zuzie i jej rodzinę spotkała straszna tragedia zmarł jej tato. Dziewczynka urodziła się z czterokończynowym mózgowym porażeniem dziecięcym zebrane fundusze będą przeznaczone na operację - zabieg fibrotomii.

R E K L A M A

Zwracamy się do Państwa, do ludzi życzliwych, wyrozumiałych, sponsorów i darczyńców dobrej woli oraz dobrego serca z serdeczną prośbą o wsparcie i pomoc w pozyskaniu środków na operację dla Zuzi.

Dziewczynka ma sześć lat jest bardzo wesołym, pełnym energii i uśmiechu przedszkolakiem. Urodziła się z czterokończynowym mózgowym porażeniem dziecięcym, które swoją specyfiką nie ułatwia jej życia. Choroba ta bardzo ogranicza jej codzienne funkcjonowanie, również w najprostszych czynnościach.

Mama dziewczynki jest osobą bardzo ciepłą, życzliwą i zawsze chętną do pomocy innym, jednak ostatnie miesiące były dla niej wyjątkowo trudne. W maju zmarł tato Zuzi, a mama została sama z trzema córkami i jednym synkiem, którego nosi jeszcze pod sercem. Dwie dziewczynki są w wieku szkolnym, a najmłodsza – Zuzia, potrzebuje wiele wsparcia ze względu na niepełnosprawność ruchową.

Dziewczynka jest systematycznie rehabilitowana i uczęszcza na zajęcia terapeutyczne, a mama robi wszystko, co w jej mocy, by umożliwić córce jak najlepszy rozwój, poświęcając jej dużo czasu i energii. Codziennie dowozi Zuzię do przedszkola terapeutycznego oddalonego o ponad 20 km od domu, by umożliwić dziecku wszechstronny rozwój. Niestety sytuacja materialna rodziny nie należy do najlepszych, dlatego chcemy dobrem odwdzięczyć się za jej dobre serce, zawsze gotowe, by nieść pomoc innym.

To dobro chcielibyśmy przekazać Zuzi i jej rodzinie, wspierając ją finansowo. Fundusze będą przeznaczone dziewczynce na operację (zabieg fibrotomii), która zdecydowanie polepszy jakość i komfort jej życia oraz funkcjonowania w codzienności. Operacja nie jest refundowana przez NFZ i mama nie ma możliwości sfinansowania jej samodzielnie. Koszty związane z operacją będą poniesione już we wrześniu, wtedy odbędzie się operacja w Krakowie, która zostanie przeprowadzona przez wysokiej klasy lekarza, rosyjskiego profesora - jedynego w Europie specjalisty, który wykonuje tego typu zabiegi u dzieci.

Stąd gorąca prośba do Państwa. Zabieg kosztuje ok. 12 tysięcy złotych. Każda złotówka to ogromna pomoc dziewczynce i całej jej rodzinie, a Państwa wsparcie będzie w tej sytuacji nieocenione. Jeśli uda się uzbierać sumę wyższą niż potrzeba do przeprowadzenia zabiegu, będzie ona przeznaczona na rehabilitację dziewczynki, która po operacji jest konieczna.

„Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka.
Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie dłoń, pomocną dłoń.”

Link do zrzutka.pl:  
https://zrzutka.pl/38sn8t

Numer konta:

Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel – Ostrowskiej
38-400 Krosno, ul. Staszica 6
BANK ŚLĄSKI ODDZIAŁ KROSNO
nr 58 1050 1458 1000 0022 8442 0169
WAŻNE: W tytule: Zuzanna Rzońca

zuzarzonca

red.