37-letni rowerzysta miał ponad 4 promile alkoholu!

czwartek, 09 lipiec 2020 14:57
fot. pixabay fot. pixabay

Ponad 4 promile alkoholu w organizmie miał rowerzysta zatrzymany do policyjnej kontroli w Głowience. Mężczyzna nie był w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy i stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu. 37-letniemu cykliście grozi kara grzywny, a nawet aresztu.

W środę około godz. 20, na ul. Pogórze w Głowience, policjanci podjęli interwencję wobec rowerzysty, który znajdował się pod widocznym wpływem alkoholu. Mężczyzna miał trudności w utrzymaniu prawidłowego toru jazdy i jechał tzw. „zygzakiem”. Cyklista został przebadany na stan trzeźwości. Policyjny alkomat wskazał ponad 4 promile alkoholu w jego organizmie.

Wobec 37-letniego rowerzysty zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Krośnie. Mężczyźnie grozi zakaz prowadzenia pojazdów, kara grzywny lub aresztu.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego, stanowi potencjalne zagrożenie. Apelujemy: piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj! Od takiej odpowiedzialnej postawy może zależeć czyjeś życie.

źródło: KMP Krosno