Służba Więzienna pomogła powodzianom w Korczynie i Węglówce

wtorek, 14 lipiec 2020 13:57
Służba Więzienna pomogła powodzianom w Korczynie i Węglówce por. Magdalena Bloch

Mijają dwa tygodnie od potężnej ulewy i zalania gospodarstw w gminie Korczyna. Mieszkańcy jednak do dziś borykają się z usuwaniem skutków powodzi. W ub. tygodniu pomogli im funkcjonariusze Służby Więziennej z Łupkowa i Moszczańca.

Wolontariusze z Zakładu Karnego w Łupkowie oraz Oddziału Zewnętrznego w Moszczańcu pomogli starszym i samotnym mieszkańcom gminy Korczyna.

- Widząc zniszczenia, a co za tym idzie, wielkie tragedie ludzkie, postanowiliśmy podjąć działania i przystąpić do pomocy powodzianom - tłumaczy kpt. Katarzyna Bolek, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Łupkowie.

Funkcjonariusze SW przyznają, że pracy było dużo więcej niż się spodziewali. - Ale nie patrząc na lejący się z nieba żar, przystąpiliśmy do działania - opowiadają.

- Nasza praca to nie tylko resocjalizacja skazanych - mówi Katarzyna Bolek. I dodaje, że bycie funkcjonariuszem zobowiązuje na wielu płaszczyznach, w tym pomocy innym, potrzebującym. - Kiedy tylko jest możliwość i konieczność, udowadniamy, że funkcjonariusz Służby Więziennej to obywatel, który jest gotowy na wiele, potrafi być dzielny, empatyczny i pomocny - zapewnia.

tom

zdjęcia: por. Magdalena Bloch, UG w Korczynie