W piątek w Wydrnej pogrzeb dwóch strażaków, którzy zginęli w wypadku

czwartek, 30 lipiec 2020 17:38
Kościół w Wydrnej Kościół w Wydrnej Krosno112.pl

Tydzień po tragicznym wypadku w Jabłonicy Polskiej odbędą się pogrzeby dwóch strażaków ochotników. Uroczystości rozpoczną się w Wydrnej (pow. brzozowski, gmina Dydnia) w piątek 31 lipca 2020 r. o 14:30.

R E K L A M A

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek 24 lipca, około godziny 23:00 na drodze krajowej nr 19 w Jabłonicy Polskiej (gm. Haczów). Pojazdem BMW podróżowały cztery osoby: dwóch mężczyzn w wieku 22 i 20 lat oraz dwie kobiety w wieku 20 lat. Z nieustalonych przyczyn kierowca stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z nasypu uderzając w dwa drzewa. Dwie 20-latki w stanie ciężkim przewieziono do szpitali, natomiast życia dwóch mężczyzn nie udało się uratować i zginęli na miejscu. Policjanci KPP Brzozów pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Brzozowie wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia. 

Obaj młodzi mężczyźni byli strażakami ochotnikami w Ochotniczej Straży Pożarnej w Wydrnej. 

– Grzeczne chłopaki, mili sympatyczni. Służyli w naszej jednostce OSP. Byli na każde wezwanie. Mateusz miał specjalistyczne kursy strażackie, Wojtek na takie był zapisany. Poukładani i bardzo towarzyscy. Otwarci i pomocni. Cudowni chłopcy! Nie mogłem uwierzyć jak o tym usłyszałem. Na pewno pożegnamy ich ze strażackimi honorami. Chcemy, by druhowie nieśli ich trumny w ostatnim pożegnaniu. Już okoliczne straże zapowiedziały udział w pogrzebie - zapowiedział w wywiadzie dla Super Expressu naczelnik OSP w Wydrnej Stanisław Zarzyka.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek, w kościele w Wydrnej (gm. Dydnia) o godzinie 14:30 modlitwą różańcową. 

Na godzinę 15:00 zaplanowano Mszę Św. Po jej zakończeniu ciała zostaną złożone w grobach na cmentarzu w Wydrnej. 

 

red.
fot. Krosno112.pl